E0085, neděle 05.01.2020, 17:00

TJ LanškrounHC Litomyšl

2:9 (1:3,1:4,0:2)

Nadílka dorazila do Lanškrouna se zpožděním

První utkání v letošním roce se uskutečnilo na ledě nevyzpytatelného Lanškrouna. Orlí letka však musela čelit odhodlanému soupeři z Litomyšle, který dokázal s navrátilci v sestavě s přehledem uspět.

TJ Lanškroun:

Kaplan (33. Šolc) - Pražák, Boruch, Štěpánek, Macháček, Kužílek - Marek, Janík, Čada, Holub, Řehák, Pejcha, Markl, Preisner, Nastoupil, Malý, Doležal

Klička (Mareček) - Švec, Jankovský, Navrátil, Mečiar, Vacek, Dvořák - Skoumal, Šíp, Vomočil, Ostřanský, Hejtmánek, Drobný, Křesťan, Cink, Barkóci, Blecha, Urban

Branky: 4. Markl (Pražák, Pejcha), 35. Holub (Malý) - 9. Drobný (Navrátil, Mečiar), 14. Šíp ( Blecha, Urban), 19. Ostřanský ( Drobný, Vomočil), 24. Mečiar (Urban), 27. Drobný (Mečiar, Křesťan), 32. Ostřanský (Mečiar, Navrátil), 33. Křesťan (Barkóci), 49. Ostřanský, 59. Dvořák (Hejtmánek, Cink)

Vyloučení: 5:5 + (Nastoupil OT - 10. min. NESP)  Využití: 1:3 V oslabení: 0:2

Rozhodčí: Rulíček - Kolář, Javůrek

Diváci: 90

Do sestavy Litomyšle se po delší odmlce vrátili Skoumal a Cink. Trenéři tak měli na zápas s Lanškrounem dostatek kvalitních hráčů, kteří dokázali svou připravenost po vánočních svátcích. Potvrdili tak, že s jídlem roste chuť.

Začátek utkání vyšel lépe domácím, když se hned v první přesilovce trefil domácí Markl – 1:0. Stejnou mincí však o pět minut později odpověděli i hosté. Na konci skvělé přesilovkové souhry stál Drobný – 1:1. Síly se nejen vyrovnali, ale tempo zápasu určovali hokejisté Litomyšle. Ve 14. minutě se prosadila šumperská equipa a na konci další gólové akce stál Šíp – 1:2. Gól do šaten pak v 19. minutě zařídil sniper Ostřanský – 1:3.

Druhá část utkání začal lépe pro hostující tým. Jen o vteřinu méně než Markl v úvodní části potřeboval na gól Mečiar – 1:4. V 27. minutě navýšil skóre Drobný – 1:5. Zlom zápasu pak nastal v polovině zápasu, kdy putoval na trestnou lavičku hostující Dvořák. Ten však sledoval skvělou parádu svých spoluhráčů. Během trestu se během minuty trefili Ostřanský a po něm Křesťan – 1:7. Skvělý výsledek, ale hokejová krása dostala několik šrámů. Zatímco hosté byli spokojeni, tak domácí nasadili vyšší rychlostní stupeň. Hned v 35. minutě se prosadil Holub – 2:7. Jen díky Kličkovi se však Orlům nepodařilo výrazněji stáhnout náskok

Jak domácí skončili druhou třetinu, tak pokračovali i v poslední periodě. Jejich útočné snahy však končily na rozchytaném Kličkovi. Ve 49.  minutě však Ostřanský pláchl v oslabení a hattrickem rozsvítil tabuli s ukazatelem 2:8. Účet zápasu pak o deset minut později uzavřel Dvořák – 2:9.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Jsem rád, že jsme začali nový rok výhrou. Ta je o to cennější, že je nad soupeřem, proti kterému se nám příliš nedařilo. Teď nás čeká příprava na nejtěžší zápasy v sezoně."