HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

11:3 (2:0, 4:1, 5:2)
Petr Šilar |

Litomyšl na třebovském ledě utrpěla debakl

Venkovní zápasy se Litomyšli stále nedaří přetavit v bodové zisky. Na ledě České Třebové nenastoupili v plné síle, ale přesto drželi se soupeřem do první poloviny zápasu krok. Pak už ne ...

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter – Pažourek, Žouželka, Holík, Jemelka, O. Poul, Velinský, Hrubý – Vaňo, Filip, Křečan – Král, T. Prachař, Korhoň - Hemský, Fúzik, Veverka.

HC Litomyšl:

Horáček (41. Klička) – Mečiar, Šklíba, Navrátil, Švec, Jankovský, Vacek – Barkóci, Křesťan, Ostřanský – Drobný, Hejtmánek, Voženílek – Dvořák, Šír, Vomočil.

Branky: 13. Hemský, 18. Holík (Korhoň, T. Prachař), 28. Křečan (Vaňo, Filip), 36. Křečan (Pažourek, Žouželka), 36. Hemský (Fúzik, Veverka), 39. Veverka (Hemský, Fúzik), 43. Holík (Korhoň, T. Prachař), 44. Hemský (Fúzik, Veverka), 51. T. Prachař (Holík, Král), 56. Král (Jemelka, Korhoň), 60. Korhoň (Holík, T. Prachař) – 25. Vomočil (Jankovský, Dvořák), 43. Křesťan, 52. Dvořák (Vomočil, Šíp)

Rozhodčí:  Čížek – Pecina, Kopecký.

Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0.

Střely na branku: 44:31

Diváci: 582

Komentář

Vstup do utkání nebyl vůbec špatný. Útočnou ekipu Kohoutů se dařilo eliminovat a to až do 13. minuty. Ve vlastní přesilovce se však podařilo vyrobit hrubku, která znamenala vedoucí gól domácích. Ti přidali další gól v dvojnásobné přesilovce na konci třetiny.

Druhá část hry přinesla snížení v čase 25:00. To bylo také naposledy, kdy se Litomyšl přiblížila soupeři na rozdíl jednoho gólu. V polovině zápasu se začal lámat chleba. Domácí za tři minuty vstřelili tři góly a do šaten se šlo za stavu – 6:1.

V poslední třetině se do branky Litomyšle postavil Klička, ale ani ten nezabránil debaklu. Skóre 5:2 hovoří za vše...

Ohlasy

Martin Palinek, trenér (HC Česká Třebová): „Z utkání jsme měli trošku obavy, někteří hráči mají zdravotní problémy, máme úzký kádr. Od začátku jsme diktovali tempo hry, soupeř se dostal do hry na začátku druhé třetiny, kdy snížil na rozdíl jedné branky. Mužstvo v pravý čas zabralo a nepřipustilo žádné komplikace, musím pochválit všechny hráče. Předvedli jsme slušnou hru, navíc jsme byli produktivní v koncovce.“

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Nepodařilo se nám bohužel navázat na výkon v předchozím zápase. Hráči nedodrželi taktiku a to nám  spolu s individuálními chybami prohrálo zápas. Děkuji fanoušků, kteří nás přijeli podpořit."

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.