HC LitomyšlTJ Lanškroun

2:1 sn (0:1,0:0,1:0 - 1:0)
Ladislav Klement |

Venku je na nule, milujem minulé

Zápas v Lanškrouně byl nejhorším utkáním v sezoně. Ostudu chtěli hráči napravit doma. Body proti poslednímu celku však mají hořkou příchuť.

Horáček (Klička) - Mečiar, Švec, Šklíba, Bláha, Jankovský, Navrátil - Ostřanský,Křesťan, Drobný, Voženílek, Jakubec, Voříšek, Šíp, Dvořák, Barkóci, Urban, Hejtmánek, Antonov

TJ Lanškroun:

Misiorz (Šolc) - Marek, Pražák, Boruch, Štěpánek, Moučka, Kužílek - Čada, Malý, Řehák, Vogel, Pejcha, Paclík, Drlík, Holub, Doležal

Branky: 52. Dvořák (Šklíba), vítězný nájezd Jakubec - 1. Holub

Vyloučení: 5:8 Využití: 1:0

Rozhodčí: Veselý - Kalus,Pešková

Diváci: 148

Zápas proti poslednímu týmu začal tragicky. Kdo přišel na hokej proti Lanškrounu jen o pár minut později, tak neviděl úvodní gól. První střela a hned vedoucí branka. Po 35 vteřinách otevřel za Orly účet zápasu Holub – 0:1. Následovaly chvíle, které předestřely průběh celého utkání. Diváci sledovali nepřesnosti, bezzubost a minimum šancí. Zvláště ti domácí. Lanškroun hýřil aktivitou a jen spolehlivost gólmana Horáčka neznamenala další překvapení. V 15. si domácí zahráli první přesilovku. Vyrovnání měl na holi Antonov, ale jasnou šanci neproměnil, vzápětí si mohl reputaci vylepšit, ale ani napodruhé puk za čáru neprošel.

Druhá část utkání začala atakem hostí, ale gólman Litomyšle exceloval. V 26. minutě zakončoval Křesťan, ale pouze rozezvučil brankovou konstrukci. O minutu později zahrozili hosté, ale Horáček gól za svá záda nepustil. V polovině utkání se snažil bitkou vyhecovat svůj tým Mečiar, ale efekt byl ve výsledku NULA. Neefektivní byla hra 5 na 5. 4 na 5 i 4 na 4.

Závěrečná část utkání přinesla zvýšenou aktivitu, avšak efekt byl nulový. Ve 47 minutě zazvonil na konstrukci lanškrounské branky Antonov. O pár chvil později měl další šanci, ale gólman hostí byl na místě. V 52. minutě hrála ve výhodě Litomyšl a hráč navíc byl znát. Na konci útočné akce byl Dvořák a bylo vyrovnáno – 1:1. O tři minuty později měl na hokejce další gól Křesťan, ale nezamířil přesně. V posledních pěti minutách začali hrát domácí hokej, který dělal radost, ale …

Prodloužení mohlo přinést rozhodnutí, ale když se nedaří, tak se nedaří. Litomyšl mohla rozhodnout hned ze dvou šancí, ale…

Až v nájezdech si mohli příznivci Litomyšle užít tu pravou gólovou radost. Jakubec předvedl skvěle Forsbergovu kličku a dalším úspěšným exekutorem trestného střílení byl Ostřanský. Na straně hostí nikdo nepřekonal brankáře Horáčka – 2:1.

Poděkování patřím všem příznivcům litomyšlského hokeje, kteří vydrželi až do konce utkání.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Čekali jsme těžký zápas proti dobře organizovanému týmu. To se vyplnilo. Bohužel jsme to soupeři velmi usnadnili. Musíme ještě více makat a být hladoví po gólech. Naše hra musí být dominantní a nesmíme si nechat vnutit tu soupeřovu."