E0048, neděle 10.11.2019, 17:00

HC LitomyšlHC Světlá nad Sázavou

5:4 pp (2:0,0:3,2:1,1:0)

Hattrick Antonova korunoval vítězství

Na domácí led dorazili skláři ze Světlé. Neoblíbený soupeř chtěl odčinit prohru z přípravy a prvního kola, ale přes veškerou snahu výhru nevybojoval. Litomyšl uhájila domácí neporazitelnost gólem v prodloužení.

Horáček (Klička) - ,Mečiar, Myška, Jankovský, Šklíba, Bláha - Ostřanský,Křesťan, Drobný, Voženílek, Večeřa, Jakubec, Voříšk, Šíp, Dvořák, Švec, Barkóci, Urban, Hejtmánek, Antonov

HC Světlá nad Sázavou:

Koubský (Zvolánek) – Kořínek, Piskač,Šíma, Včela O., Fibikar, Adam - Doležal, Kubát, Kohout, Piskač,Přibyl,Doležal, Blažek, Včela P., Štros, Špatenka

Branky: 4. Švec (Barkóci), 10. Antonov (Urban,Ostřanský), 46. Bláha (Křesťan), 57. Antonov (Bláha), 64. Antonov (Mečiar) -  27. Blažek (Šíma), 32. Blažek (Šíma, Kohout), 40. Kubát (Blažek), 50. Včela P. (Kubát)

Vyloučení: 3:4 Využití: 1:0

Rozhodčí: Vrba - Jiruška, Schaffer

Diváci: 245

Vstup do utkání se Litomyšli vydařil na jedničku s hvězdičkou. Jako první se ve 4. minutě ujala střela Švece, která zapadla za záda Koutského – 1:0. Další gól byl potěchou pro diváky. V 10. minutě skvěle sehráli akci Ostřanský s Antonovem, kteří si vyměnili puk a druhý jmenovaný se nemýlil – 2:0. O pět minut později mohli domácí vylepšit svůj náskok, ale přesilovka 5 na 3 nedopadla podle jejich představ. Důraz před brankou platí na každého soupeře a ani tentokrát to nebylo výjimkou. V 16. minutě sice hráči Litomyšle slavili gól, ale ten nemohl být pro postavení hráče v brankovišti uznán.

Úvod do prostřední části hry mnoho rozruchu nepřinesl. Jako kdyby hráče tížila nedělní svatomartinská husa. První kdo se prosadili po chybě domácích byli v 27. minutě hosté. Brankáře Horáčka překonal Blažek – 2:1. Ten samý hráč využil v ojedinělé šanci příležitost a vyrovnal – 2:2. Po tomto gólu padla na domácí tým deka a nedařilo se zhola nic. Zkušený celek od Sázavy vycítil příležitost a 19 vteřin před sirénou obrat dokonal díky Kubátovi, když Horáček neměl proti dvojité teči šanci – 2:3.

Úvod do třetí třetiny nenasvědčoval dramatu. Na gólovou šanci čekali příznivci Litomyšle do 46. minuty. Hráči Jiskry se nastěhovali do útočného pásma a jejich snaha byla oceněna gólem, když se prosadil Bláha – 3:3. Na obrat to však nestačilo. Ve 49. minutě dostal příliš mnoho prostoru Petr Včela a z levého kruhu přesnou střelou strhl vedení na stranu hostí – 4:3. Ti dostali vzápětí výhodu hráče v poli, ale domácí se bránili úspěšně a dokázali i zahrozit. Do konce utkání už zbývaly poslední tři minuty a čas hrál ve prospěch hostí. Když už vypadala situace na ledě špatně, tak se zrodila gólová šance Litomyšle. Na modrou čáru dostal přesnou přihrávku od Mečiara Antonov, který si v samostatném úniku položil gólmana Koutského a zavěsil pod víko – 4:4. Do konce utkání se oba celky vyvarovaly chyby, a tak se šlo na prodloužení.

Do boje o druhý bod vstoupil domácí velmi aktivně a vynutili si přesilovou hru. V čase 63:01 se do zakončení dostal Antonov a dokonal hattrick – 5:4.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Těžké utkání se šťastným koncem. Opět se ukázalo, že nelze polevit ani na okamžik. Soupeř ihned trestá. Je potřeba zapracovat s hráči, aby udrželi koncentraci po celé utkání a nevypustili jediný souboj. Děkuji divákům, kteří dorazili na zápas. My musíme nadále poctivě pracovat."

Martin Kubát (trenér HC Světlá nad Sázavou): Začátek zápasu byl z naší strany hodně vlažný. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, bohužel jsme neudrželi vedení a prohráli v prodloužení. Musíme si z každého takového zápasu vzít něco a pracovat na odstranění individuálních chyb.