Výhra před prvním "mistrákem" jako pozvánka na sezonu

26.09.2019 | Petr Šilar

V posledním přípravném zápase jsme přivítali soupeře ze Světlé nad Sázavou. Utkání ukázalo útočnou sílu Litomyšle a výkon je dobrým příslibem pro první mistrovské utkání.

Přátelské utkání | Středa 25.09.2019, 18:30

HC Litomyšl - HC Světlá nad Sázavou

5:4 sn

1:1, 2:2, 1:1

Branky: 7. Křesťan (Voženílek), 23. Drobný, 26. Cink (Felcman,Ostřanský),36. Navrátil (Skoumal) rozh. nájezd. Jakubec – 13. Pachal (Štros,Adam), 30. Kohout (Kořínek, Kubát), 32. Včela O. (Kubát). 59. Kubát (Kohout)

Vyloučení: 5:4 (Špatenka TH) Využití: 1:0 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Veselý – Sedlák, Motálek

HC Litomyšl: Horáček (Klička) - Navrátil,Mečiar, Jankovský D., Felcman, Hejtmánek, Fila - Cink, Ostřanský,Křesťan, Drobný, Skoumal, Voženílek, Večeřa, Jakubec,Myška

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (26. Koubský) – Kořínek, Včela O., Včela P., Doležal, Kopecký, Špatenka, Štros,Svoboda,Fibikar, Kubát, Kohout ,Kratochvíl, Adam,Kerber,,Pachl, Jindra

Komentář

Účet zápasu otevřel v 7. minutě Křesťan – 1:0. To však bylo od domácího týmu všechno. Ve 13. minutě odpověděl Pachl a bylo vyrovnáno – 1:1. Zbytek třetiny nic moc zajímavého nepřinesl.

Po přestávce vzali do svých rukou hráči Litomyšle. Nejprve ve 23. minutě skóroval Drobný – 2:1 a vzápětí pěknou akci zakončil Cink – 3:1. Soupeř ze Světlé reagoval na třetí gól výměnou brankářů a udělal dobře. Hráči Litomyšle začali mít problém s ohrožením branky a navíc v polovině zápasu se po neuznané brance prosadil ve 30 .minutě Kohout - 3:2. A o necelé dvě minuty později Ondřej Včela – 3:3 Litomyšl zareagovala zvýšenou aktivitou a v poslední půlminutě vyslali hráči na Koutského 5 střel, ale žádná se neujala.

Poslední část hry měla úroveň soutěžního zápasu. Hráči přidali na rychlosti i na tvrdosti. V 36. minutě předvedlo duo Navrátil-Skoumal, jak může být hokej ve své jednoduchosti krásný. Do odkryté brány skóroval první jmenovaný – 4:3. Světlá se však nevzdala a minutu a půl před koncem vyrovnal Kubát – 4:4.

Následovaly nájezdy kdy se za Litomyšl prosadili postupně – Cink, Felcman a Jakubec, jehož gól byl nakonec vítězný.

Ohlasy

Jan Svatoš, trenér HC Litomyšl: Sehráli jsme utkání s kvalitním soupeřem, který nás prověřil. Střelecky se jednalo o vyrovnané utkání. Měli jsme více štěstí v nájezdech a to rozhodlo o výsledku.

Muži | Neděle 20.10.2019, 17:00
HC Litomyšl - HC Kohouti Česká Třebová