Bojovnost vedla k prvním bodům

23.09.2019 | Petr Šilar

Po třech nepovedených zápasech se junioři představili na domácím ledě. V historicky prvním extraligovém utkání si poradili se střelecky naladěným soupeřem z Poruby 4:1.

4212 | Neděle 22.09.2019, 17:30

HC Litomyšl - HC RT Torax Poruba

1:0,1:1,2:0

Branky a nahrávky: 7. Jakubec (Myška), 22. Edl (Drbal, Lichtag), 56. Večeřa (Jakubec), 60. Sajdl – 25. Morávek (Anlauf, Pavlík).

Rozhodčí: Brzobohatý – Otáhal, Komínek.

Vyloučení: 8:4, navíc Lambert (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Střely na branku: 33:51

Diváci: 153

HC Litomyšl: Kraus – Fila, Myška, Bláha, Drbal, Lipenský, Zahradník – Dostál J., Adámek, Háněl – Dudek, Edl, Sajdl – Večeřa, Vytlačil, Jakubec – Lichtag

HC RT Torax Poruba: Lambert J. – Debnár, Pitucha, Havlík, Zajíc, Macurák, Mrozek – Häring, Brodek, Žídek, Benka-Rybár, Pavlík, Morávek, Stodůlka, Anlauf, Barčák

Komentář

Ofenzivně naladěný soupeř z Ostravy od prvních minut zasypával střelami gólmana Krause. V první třetině jich odrazil hned 20. Radost z úspěchu a prvního extraligového gólu patřila v 7. minutě Jakubcovi - 1:0. Hosté následně dostali darem tři přesilové hry, ale ani ty jim nepomohli proti bojovnosti a odhodlanosti získat první litomyšlské extraligové body.

Vstup do druhé části zápasu vyšel opět domácím. Ve 22. minutě uspěl Edl - 2:0. O tři minuty později snížil Morávek - 2:1. Poruba si zahrála krátce po gólu přesilovku a v závěru třetiny dokonce dvojitou. Brankář Kraus však ze své výkonnosti neslevil...

V poslední třetině se střelecký potenciál vyrovnal, ale oba gólmani si své svatyně hlídali. To platilo až do 56. minuty, kdy se radoval Večeřa -3:1. Následná strkanice vyústila v přesilovku hostí. Ta jim však radost nepřinesla. V poslední minutě pečetil tříbodový úspěch Sajdl - 4:1.

Ohlasy

Petr Pešina, trenér HC Litomyšl: "V prvních zápasech jsme neproměnili šance, které jsme měli. Nebyli jsme horší, ale nedávali jsme góly. Menší domácí hřiště je naše výhoda. Bojovali jsme a tým to odmakal dobře. Když to hráčům vydrží, tak dokážou soupeře přehrávat nejen hokejovostí, ale i bojovností."

Muži | Neděle 20.10.2019, 17:00
HC Litomyšl - HC Kohouti Česká Třebová