HC LitomyšlHC Hlinsko

5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Ladislav Klement |

První utkání a koně uhání. K domovu a bez bodu

K prvnímu domácímu utkání nastoupili hráči Litomyšle proti nevyzpytatelnému Hlinsku. Po předchozím utkání měli domácí co napravovat. Reparát se jim povedl na výbornou.

Klička (Horáček) - Navrátil,Mečiar, Jankovský D., Felcman, Šklíba, Švec - Jakubec, Blecha, Dvořák, Hejtmánek, Cink, Ostřanský, Drobný, Křesťan, Voženílek, Barkóci

HC Hlinsko:

Gregor (Peřina) - Lenoch Š., Lenoch P., Sobotka, Fink, Hudec, Beneš, Brázda - Pazourek, Králíček, Chvojka, Hron, Zdražil, Hudec

Branky: 11. Jakubec (Ostřanský, Cink), 16. Dvořák (Mečiar), 52. Jakubec (Ostřanský), 56. Hejtmánek (Barkóci), 60. Dvořák (Švec) - 34. Zdražil (Beneš), 53. Hudec (Zdražil, Lenoch)

Vyloučení: 7:12 Využití: 1:0

Rozhodčí: Kareš - Pilný,Voltner

Diváci: 175

Litomyšl nastoupila do zápasu po nevydařeném utkání. Měla však na co navazovat.  Posledních deset minut v Moravské Třebové bylo dobrým odrazovým můstkem pro domácí utkání.  Fanoušci byli v očekávání, zda se střelecká potence přenese do domácího utkání. A …

Prvních pět minut utkání odpovídalo začátku sezony. Domácí sice dostali po pár vteřinách možnost hrát přesilovou hru, ale kýžený efekt se nedostavil. Ani další minuty utkání nebyli ničím zajímavé. Zlom nastal v 11. minutě, kdy si domácí vynutili tlak u branky. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Jakubec a otevřel gólový účet – 1:0. Další minuty přinesly nastřelenou tyč Kličkovy branky, kterou Litomyšl proměnila v protiútok. V 16. minutě Mečiar vystřeli na bránu a dojíždějící Dvořák překonal gólmana – 2:0. O minutu později se Klička blýsknul excelentním zákrokem a udržel tak čisté konto. V závěru třetiny zahrozil útokem Ostřanský, ale na světelné tabuli nedošlo ke změně.

Druhá třetina nepřinesla v prvních minutách žádné vzrušení.  V 7. minutě šel však Ostřanský sám na branku, ale radost fanouškům Litomyšle nevystřelil. O tři minuty ten samý hráč vyzval k nájezdu Jakubce, ale ten ve své parádní disciplíně neuspěl. Ve 34. minutě sehráli hosté „nedáš dostaneš“ a po chybě domácí obrany se trefil Zdražil - 2:1. Závěr třetiny byl ve znamení přesilovek, ale ani dvojitá nepomohla Litomyšli ke gólu.

Úvodní minuty závěrečné části patřily soupeři. Ten však vyrobil vzápětí několik faulů a Litomyšl hrála dvě přesilovky v rychlém sledu. V 52. minutě Ostřanský zpoza branky přihrál Jakubcovi, a ten se nemýlil 3:1. Radost však trvala pouhých 45 vteřin, než se prosadil Hudec – 3:2.  Hosté se nevzdávali a výsledek zápasu byl otevřený. V 56. minutě se ofenzivní nálada přenesla na Hejtmánka, který dostal puk do pásma a dostal se před hostujícího gólmana. Ten se sice na střelu připravil, ale sniper Litomyšle nekompromisně zakončil pod víko – 4:2. V 59. minut se v pošťuchovačce prosadil Mečiar. Soupeř v poslední minutě odvolal brankáře, ale tento tah mu nevyšel. Gólový účet uzavřel do prázdné brány kapitán Dvořák.

Jan Svatoš, trenér HC Litomyšl: Jsem spokojen s výsledkem i výkonem. Hráči utkání odbojovali proti fyzicky dobře vybavenému týmu, který trestal každou naši chybu.