HC Slovan Moravská TřebováHC Litomyšl

7:3 (2:0, 2:0, 3:3)
Petr Šilar |

Deset skvělých minut na vítězství nestačilo

Sezonu zahájila Litomyšl na půdě finalisty loňského ročníku. Bouřlivá atmosféra, administrativní chyba, ustrašený projev, zvonící tyče a parádní desetiminutovka v závěru. Tak by se dal ve stručnosti popsat úvodní zápas, který body nepřinesl.

HC Slovan Moravská Třebová:

Turek (60. Šauer) - Janků, Hradil, Sedláček, Holub - Rajnoha, Muselík, Marek, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Čikl, Fibrich, Kavan, Adolf, Cach

HC Litomyšl:

Horáček (27. Klička) - Navrátil,Mečiar, Jankovský D., Felcman, Šklíba - Vomočil, Blecha, Dvořák, Hejtmánek, Cink, Ostřanský, Drobný,Švec, Skoumal, Šíp, Voženílek, Urban

Branky: 18. Faltus ( Čikl, Augustin), 20. Marek (Řehulka), 21. Čikl (Augustin, Sedláček), 27. Řehulka (Holub), 41. Marek (Augustin, Sedláček), 44. Marek (Cach,Langr), 57. Cach (Faltus, Langr) - 51. Skoumal (Ostřanský, Navrátil), 53. Drobný (Hejtmánek, Mečiar), 60. Švec (Cink,Navrátil)

Vyloučení: 5:6 Využití: 2:1

Střely na branku: 32:34

Rozhodčí: Čížek - Kolář, Pecina

Diváci: 386

Komentář

S patřičnou dávkou optimismu podpořenou skvělou střeleckou formou sledovali fanoušci a trenéři vstup do nové sezony. Na ledě však nebylo mužstvo, které by si obě skupiny přály. První minuty se nesly ve vyrovnaném duchu, alespoň co se skóre týkalo. Nekoncentrovanost a zkušenost domácího mančaftu se však začaly brzy projevovat. První gól utkání padl v přesilovce, když se 18. minutě trefil Faltus – 1:0. O necelé dvě minuty bylo ještě hůře po střele Marka – 2:0.

Druhá třetina byla jako přes kopírák. Nic nešlo tak jak mělo a konstrukce branky byla vždy o pár centimetrů jinde, než by si střelci hostujícího celku přáli. Domácím naopak stačilo 40 vteřin na vstřelení další branky. Střelcem byl Čikl – 3:0. Následně hráli domácí dvě přesilovky, ale Horáček si se střeleckými pokusy poradil. Ve 27. minutě však kapituloval z hole Řehulky – 4:0. Do brány se vzápětí postavil Klička, který už další změnu ve skóre do konce druhé části nedovolil.

Horší vstup do třetiny než ve druhé? Ano. Markovi stačilo 29 vteřin a Klička poprvé lovil puk z branky – 5:0. Ve 44. minutě mladý útočník z Olomouce ve službách Třebové dokonal hattrick - 6:0. Už to vypadalo, že se hosté nezmohou na nic, ale posledních deset minut ukázalo opak. V 51. minutě zavelel do útoku Skoumal – 6:1. O minutu později se trefil Křesťan, ale došlo ke kuriózní situaci. Zadávání údajů do elektronických zápisů není občas bez chyby, a tak se hráč Litomyšle ze soupisky trenérů nedostal do té v počítači. Branka tak nebyla uznána. V 53. minutě už proti trefě Drobného nikdo námitky neměl – 6:2. Domácí však dostali výhodu přesilové hry a tu v 57. minutě využil Cach – 7:2. V poslední minutě se v přesilové hře na druhé straně trefil Švec a uzavřel účet zápasu – 7:3.

Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra HC Litomyšl: „Až od 50. minuty byla hra podle našich představ, ale to už bylo na zvrat pozdě. Dnešní facka by nás měla připravit na zápas proti Hlinsku. Chceme navázat na výkony z posledních minut derby.

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.