Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sen o trofeji se rozplynul v čase 59:59

04.03.2019 | Petr Šilar

K postup do finále Poháru Vladimíra Martince bylo potřeba porazit Hlinsko ve dvou po sobě jdoucích zápasech. Bohužel se to nepodařilo. Koně ukázali větší touhu po vítězství a vteřinu před koncem druhého utkání rozhodli o svém postupu. Litomyšl čekají poslední zápasy v sezoně proti Skutči. 

PVM2 | Neděle 03.03.2019, 17:00
 

HC Hlinsko - HC Litomyšl

5:4

3:1, 1:3, 1:0

Branky: 7.Fink (Brebera,Hron), 14.Gregar (Dítě), 15. Plachý, 34. Zídek (Beneš, Gregar), 60. Cejpek (Homola, Beneš) -  5. Holík, 31. Večeřa (Jakubec,Voříšek), 34. Pilavka (Holík,Bláha), 35. Šklíba (Voříšek)


Vyloučení: 3:8 Využití: 1:0 V oslabení: 2:0

Rozhodčí: Škorpil, Jiruška, Pecina

Střely na branku: 46:39

Diváci: 209

HC Hlinsko: Gregor - Beneš, Brázda, Sobotka, Vácha, Zídek, Fink - Dítě, Hron, Gregar, Homola, Pazourek, Cejpek, Chvojka, Vlček, Plachý, Brebera, Králíček, Zdražil

HC Litomyšl: Klička - Bláha, Pazdera, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar - Švec, Křesťan, Jakubec, Voříšek, Skoumal, Barkoci, Večeřa, Pilavka, Budina

Komentář
 
 
 

Vstup do zápasu se týmu Litomyšle vůbec nepovedl. Více ze hry měli domácí. To by však nesměl v 5. minutě  Holík vyrazit tradičně z obranné poloviny na výlet k soupeřově brance a překonat brankaře hostí – 0:1. Radost však netrvala dlouho a o dvě minuty později vyrovnal Fink – 1:1. Litomyšl dostala vzápětí výhodu přesilovky, ale bez výrazného úspěchu. Obdobně si počínali i domácí. Ve 14. minutě se lámal chleba. Hosté dostali výhodu hráče v poli, během které padly dva góly! Totální přesilovkový kolaps využili domácí. Po 21 vteřinách se jim podařilo přečíslit obranu a  na konci úspěšné akce stál Gregar – 2:1. O minutu později se prosadil pro změnu Plachý – 3:1. Minutu před koncem mohla Litomyšl snížit, ale gólman Gregar to nedopustil. 

Ve druhé části, stejně jako v minulém utkání, se hráči Litomyšle výrazně zlepšili. Výhodu se podařilo zužitkovat útoku juniorky. Ve 31. minutě se střelou přes obránce trefil Večeřa – 3:2. Ve 34. minutě padly dva góly. Nejprve se trefil domácí Zídek – 4:2. O pár vteřin později kontroval přesným doklepnutím Pilavka – 4:3. O minutu později byl na konci přečíslení Šklíba – 4:4. Více branek nepadlo a rozhodovala tak poslední třetina. 

Vstup do závěru utkání si hosté zkomplikovali svou nedisciplinovaností. Přesilovky se domácím nedařili a byli to naopak hosté, kteří hrozili nebezpečnými útoky. Navíc se jim podařilo ustát dvojitou početní převahu. Veškeré útočné snahy pak odrazil bezchybně chytající gólman Gregor.  Když už treněři připravovali čtveřici hráčů pro prodloužení, tak došlo ke zvratu. Klička dokázal v poslední minutě čelit dvěma střelám, ale na střelu Cejpka v čase 59:59 reagovat nedokázal … 

 
 
 
Ohlasy

 
 

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: Při dvou inkasovaných brankách ve vlastních přesilovce nelze pomýšlet na úspěch...

O sérii s Hlinskem: Neměli jsme dostatek motivace a chyběla dravost jít za vítěstvím.

Utkání
Muži | Středa 13.03.2019, 19:00
E0219
HC Skuteč - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 17.03.2019, 17:00
E0220
4:2
HC Litomyšl - HC Skuteč
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS