HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

5:2 (2:1,1:1,2:0)
Petr Šilar |

Čtvrtfinálová série je u konce

Ke čtvrtému utkání nastoupila Litomyšl na ledě České Třebové. Radost z úvodního se brzy rozplynula. Kohouti vyrovnali a dokráčeli k vítězství v zápase i v sérii.

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter – Škvor, Šejba, Jemelka, Pražák, Daněk, Nesvadba,Jemelka – Křečan,Veverka, Velínský, Prachař, Fúzik, Krejza,Štefka, Král,Schejbal, Filip, Dvořák O.

HC Litomyšl:

Kalousek – Mečiar, Navrátil, Holík, Pazdera, Šklíba, Starý – Barkóci, Jankovský, Pilavka, Voříšek, Budina, Jakubec, Vomočil, Zahradník, Švec, Křesťan, Skoumal, Večeřa

Branky: Křečan (Nesvadba,Šejba), 15. Král (Prachař,Daněk), 38. Filip (Fúzik), 42. Dvořák (Křečan, Filip), 45. Krejza (Král,Prachař) - 5. Jankovský (Zahradník, Křesťan), 36. Starý (Budina)

Vyloučení: 6:8 (10 minut Prachař - Barkóci,Holík) Využití: 1:1

Rozhodčí: Čížek,Rulíček - Hrabal,Padevět

Střely na branku: 39:29

Diváci: 815

Komentář

V úvodu utkání měla převahu Litomyšl. To se projevilo v 5. minutě, když první branku vstřelil Jankovský – 0:1. Větší aktivitu utnul ve 13. Křečan, který zpoza modré překvapil Kalouska a se štěstím skóroval – 1:1. Následovala dvě vyloučení na straně Litomyšle a vylepšenou přesilovku půl minuty před jejím koncem využil Král – 2:1. Zbytek třetiny byl v režii obou gólmanů.

V prvních minutách druhé části hráli domácí dvakrát v oslabení. Litomyšl však výhodu nevyužila a ještě k tomu při jednom faulu přišla o Jakubce, který nedohrál utkání. Využít přesilovku se povedlo až ve 35. minutě, kdy se prosadil Starý – 2:2. O necelé dvě minuty však dostal, jako mnohokrát v této sérii, více prostoru Filip. Nejstarší hráč na hřišti zakončil přesně – 3:2. Do šaten tak odcházely oba týmy za celkem vyrovnaného stavu.

Třetí třetina začala hrozně, když během tří minut Litomyšl obdržela 2 góly. Následná hra v oslabení sebrala hráčům mnoho sil, které chyběly na obrat. Vzpruhu neznamenala ani strkanice mezi Krejzou a Holíkem. Jasným vítězem byl litomyšlský sniper. Bohužel to bylo to poslední, co potěšilo hostující diváky. Česká Třebová zvítězila 5:2 a celá sérii ji patří poměrem 3:1.

Litomyšl nastoupí k dalšímu utkání 27. února v Poháru Vladimíra Martince. Jméno soupeře se dozví nejpozději 24. února.

Ohlasy

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů: „Soupeř prokázal vysokou kvalitu, v první polovině střetnutí byl lepší. Hráčům děkuji za nasazení a bojovnost, skvělým divákům za to, jak svůj tým skvěle povzbuzovali.“

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl):  Navázali jsme v úvodu na předchozí utkání, ale jen částečně. Častá vyloučení nám ubrala síly, které nechyběly soupeři. Ten po zásluze vyhrál zápas i sérii.

Série byla kvalitní a Kohouti jsou aspiranti na vítězství v celé soutěži. Blahopřejeme k postupu a děkuji fanouškům za podporu na domácím stadioně i u sousedů.

Nyní je potřeba se přichystat na zbytek sezony a fanouškům získat pohár Vladimíra Martince.

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.