E0172, neděle 10.02.2019, 17:00

HC LitomyšlHC Kohouti Česká Třebová

4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

O pírko lepší byla Litomyšl

Třetí zápas čtvrtfinálové série nabídl podívanou hodnou play off. Do utkání nastoupili domácí s odhodláním zvítězit za každou cenu. Hráči odhodili strach a junioři i únavu po dopoledním vítězném zápase. Litomyšl je odhodlaná zvrátit sérii proti České Třebové.

Kalousek – Mečiar, Navrátil, Holík, Bláha, Pazdera, Šklíba, Starý – Barkóci, Jankovský, Pilavka, Voříšek, Budina, Jakubec, Vomočil, Zahradník, Švec, Křesťan, Skoumal, Večeřa

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter – Škvor, Šejba, Jemelka, Pražák, Daněk, Šimončič – Křečan, Hemský, Veverka, Velínský, Prachař, Fúzik, Krejza,Štefka, Král, Filip, Dvořák O.

Branky: 25. Starý (Pilavka), 32. Večeřa (Jakubec), 38. Barkóci (Starý), 43. Holík (Večeřa, Jakubec) - 10. Hemský, 36. Fúzik (Poul,Křečan), 44. Křečan (Škvor, Fúzik)

Vyloučení: 7:7 (navíc Veverka 10 minut) Využití: 0:1 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Hájek, Křivohlavý, Gregar

Diváci: 655

Třetí čtvrtfinálové utkání začali domácí dobře. Během prvních 18 vteřin dokázali vyslat na branku soupeře dvě střely, které však neměly tu správnou razanci. V následujících minutách se bez respektu pustili do soupeře, ale ohrozit branku se jim nepodařilo. V 8. minutě dostal Třebová výhodu přesilové hry, ale nezahrála ji podle svých představ. Následovalo vyloučení na straně Kohoutů a hra 4 na 4. Teprve další přesilovka v podání Litomyšle znamenala změnu skóre. Bohužel však domácí udělali při své výhodě hrubku v obraně a Hemský snadno získaný puk přetavil v 10. minutě na vedoucí branku – 0:1. Ve zbytku třetiny měly oba týmy několik šancí, ale oba brankáři byli pozorní.

V úvodní části druhé třetiny čelil tlaku Kalousek, který s přehledem nápor ustál. Vzápětí dostala Litomyšl výhodu přesilovky, ale zklamala ji střelba. V 25. minutě se však dostal do „své“ pozice mezi kruhy Starý a vstřelil vyrovnávací branku – 1:1. Za svůj úspěch inkasoval tvrdou ránu od Veverky, který byl vyloučen a navíc obdržel desetiminutový trest. Litomyšl se stala aktivnějším týmem a hosté jen sporadicky zavítali do své útočné třetiny. Ve 32. minutě viděli diváci nejkrásnější střelu zápasu, když Večeřa krásně vymetl pravý roh Nimmerrichterovi branky – 2:1. Tato akce vyprovokoval k aktivitě Kohouty, kteří zlepšili svůj pohyb. Navíc dostali výhodu přesilové hry. Ve 36. minutě se ocitl před brankou Fúzik a ten se málokdy z takovéto pozice mýlí – 2:2. Vzápětí hosté zahrozili dalším útokem a Kalouska zachránila branková konstrukce. O dvě minuty později zpoza branky přihrál Starý Barkócimu a ten nedal strážci třebovské svatyně šanci – 3:2. V závěru třetiny pak měla navrch Třebová, která si zahrála přesilovku a výhodu si přenesla i do závěrečné části utkání.

V poslední části hry čelila Litomyšl tlaku, ale vymanit se z něj bylo jednoduché. Ve 43. minutě po zmatku před soupeřovou brankou se prosadil Holík – 4:2. Bohužel pro domácí Třebová kontrovala gólem Křečana ve 44. minutě – 4:3. Třebová následně vsadila veškeré své síly do útoku a Litomyšl měla co dělat, aby ustála výpady na svou branku. Zároveň se otevírala okna v obraně hostí, která nabízela šanci na vstřelení gólu. Ta přišla například i v 52. minutě, kdy závar před brankou sliboval další branku. V 55. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry kterou domácí eliminovali excelentně. Závěr utkání pak byl taktickou záležitostí. Dvě minuty před koncem zápasu sáhli hosté k oddechovému času a začali hrát power play. Tu měli šanci zužitkovat, když se v čase 58:43 ocitl osamocen před brankou Křečan, který však Kalouska nepřekonal. V závěru utkání došlo k drobné roztržce, kdy si Fúzik vybral k souboji Švece. Na výsledku utkání se však nic nezměnilo. Litomyšl si dokráčela k prvnímu vítězství v sérii.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): Oceňuji nasazení a bojovnost našich hráčů, kteří plnili taktické pokyny a sehráli velmi dobrý zápas. Mužstvo ukázalo svoji sílu, když po středečním zápase nechalo na ledě všechno. Věřím, že nás to nakoplo do dalších utkání a rozhodovat se bude v neděli na našem ledě. Děkuji divákům, kteří nás podpořili i po dvou nevydařených zápasech.

Martin Šejba, kapitán (HC Kohouti Česká Třebová): Nevím, někteří z nás se možná předčasně viděli v semifinále. Od začátku jsme tahali za kratší konec. Litomyšl potvrdila, že nic nevzdává, její vítězství bylo zasloužené. Doma musíme předvést mnohem lepší hru.