Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kohouti potrestali chyby Litomyšle

03.02.2019 | Petr Šilar

K prvnímu čtvrtfinálovému utkání proti České Třebové nastoupila Litomyšl před plnými ochozy. Ty sledovaly kvalitní utkání plné soubojů, individuálních akcí a bohužel i nepřesností. Soupeř dokázal chyby využít, a tak ani lepší hra Litomyšle neznamenala vedení v sérii hrané na tři vítězství. 

E0164 | Neděle 03.02.2019, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Kohouti Česká Třebová

3:5

2:2, 0:2, 1:1

Branky: 3. Voříšek (Barkóci), 11. Švec (Pilavka), 55. Švec (Pilavka, Vomočil) - 9. Veverka, 10. Fúzik (Filip, Velínský), 25. Hemský (Prachař), 38. Fúzik (Filip, Křečan), 60. Prachař (Filip) 


Vyloučení: 4:6 

Rozhodčí: Kratochvíl, Padevět, Pošvář 

Střely na branku: 29:31

Diváci: 691

HC Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Navrátil, Holík, Bláha, Pazdera, Šklíba, Starý – Barkóci, Jankovský, Pilavka, Voříšek, Budina, Jakubec, Vomočil, Zahradník, Švec

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Šejba, Poul, Jemelka, Pražák – Křečan, Hemský, Veverka, Velínský, Prachař, Fúzik, Krejza,Štefka, Král, Dvořák, Filip

Komentář
 
 
 

Zaplněný stadion vytvořil atmosféru hodnou čtvrtfinálového utkání. Domácí začali nejlépe jak mohli. Ve 3. minutě se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou hostí Voříšek a otevřel účet zápasu -1:0. O dvě minuty později se tentýž hráč dostal do zakončení, ale tentokrát se radoval třebovský gólman. Hosté zareagovali a zvučnou střelou do tyče potěšili své příznivce. V 9. minutě domácí obrana vyrobila hrubku a přihrávka Veverkovi znamenala vyrovnání – 1:1. O minutu později se dostal do samostatného úniku Fúzik a švihem zvýšil – 1:2. O necelou minutu později obdobnou akci předvedl Švec, který bleskově zakončil mezi betony – 2:2. Ve 13. minutě dostali hosté výhodu hráče v poli, ale nebylo jim to nic platné. Vyloučený Holík hned po návratu z trestné lavice zaměstnal střelou přes celé hřiště gólmana, který se však nenechal nachytat. Následná přesilovka Litomyšle se sice odehrála v útočném pásmu, ale bez efektivní střelby. V poslední minutě vypálil na branku Holík, ale orazítkoval pouze tyč.

Druhá část utkání začala šancí Litomyšle, ale puk z hole Holíka za záda Nimmerrichtera nezapadl. V následující fázi hry dominovali domácí. V 25. minutě se však k puku dostal Hemský a stejně jako jeho předchůdci trestal z individuální akce – 2:3. Následovala pasáž ve prospěch Litomyšle, kdy průnikem za obranný val zaujal Barkóci, který rozdal sice několik hitů, ale dalšího efektu jeho akce neměla. Obdobně vyzněla krátká litomyšlská přesilovka, která skončila po patnácti vteřinách, když po dvou faulech hostí došlo ke hře 4 na 4. Led se změnil v bojiště bez pravidel a tvůrčí hra domácích dávala šance na vyrovnání. To by však v 28. minutě nesměla obrana vyrobit chybu, kterou využil Fúzik a zakončil bohužel přesně – 2:4.

Úvod závěrečné třetiny patřil dobře hrajícímu soupeři. Diváci však viděli minimum šancí na obou stranách. V 51. minutě si hosté zahráli přesilovou hru, ale branku neohrozili. Oslabení naopak vybičovalo domácí ke zlepšenému výkonu. V 55. minutě předvedli nejhezčí akci utkání, kdy Pilavka přenechal na kruhu puk Švecovi, který nádhernou střelou vyškolil hostujícího gólmana – 3:4. Tlak na bránu hostí se stupňoval a v 57. minutě hrála Litomyšl 5 na 4 a o minuto později dokonce 5 na 3. Hosté obětavě bránili a čelili střelecké snaze domácích. Domácí trenér poslal na led to nejlepší a hrálo se vabank. Při hře 6 na 4 došlo k rozhodnutí. Devět vteřin před koncem získal puk Prachař a dovezl jej do opuštěné klece – 3:5.

 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): Hráčíi splnili taktické pokyny, které jsme jim udělili před utkáním. Bohužel nám chyběl důraz před brankou a přesnost v zakončení. O utkání rozhodly individuální chyby. Přesto lze najít na tomto zápase mnoho pozitivního a na led soupeře jedeme se vztyčenou hlavou a s jediným cílem. Vyhrát!

 
 

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů„Hráči si první čtvrtfinálový zápas tvrdě odpracovali. Byli jsme efektivnější v koncovce, to byl zřejmě hlavní rozdílový moment. Poděkování patří fanouškům, kteří svému týmu vytvořili v Litomyšli téměř domácí prostředí. Díky, byli jste skvělí!“

Aktuální články
TRENINKY + PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY JUNIORKY

TRENINKY - JUNIORKA Sobota 17.8. od 18:00-19:30 Č.Třebová! Neděle 18.8. od 18:00-19:30 Č.Třebová! Středa 21.8. od...

 
Tréninky na ledě v Č.Třebové

so 24.8.2019  v   8:15 hod  - ml.žáci + elévové po 26.8.2019  v 21:15 hod  - dorost + st.žáci st ...

 
ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKY 2019-2020

přípravka, elevové, ml. + st. žáci, dorost, juniorka, muži - potvrzení od praktického(dětského) lékaře o způsobilosti hrát lední hokej...

 
PODĚKOVÁNÍ
 
HLAVNÍ TRENÉR MLÁDEŽE
 
VZPOMÍNÁME !!!!
 
JUNIORKA - LEDY + SOUSTŘEDĚNÍ + ZÁPASY v SRPNU a ZÁŘÍ
 
Soustředění VRANICE 2019
 
Příprava na suchu
 
VALNÁ HROMADA 2019
 
Utkání
Muži | Neděle 17.03.2019, 17:00
E0220
4:2
HC Litomyšl - HC Skuteč
 
Muži | Neděle 29.09.2019, 17:00
E0004
VS.
HC Moravská Třebová - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS