E0128, neděle 27.01.2019, 17:00

HC LitomyšlHC Světlá nad Sázavou

2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Včelí bodnutí a soupeřem budou Kohouti

Posledním soupeřem před play off byla Světlá nad Sázavou. Litomyšl nastoupila bez několika opor, ale rozhodně nepůsobila odevzdaně. Bohužel utkání vyznělo lépe pro soupeře a diváci uvidí v rozhodující části soutěže derby s Českou Třebovou.

Kalousek - Pazdera, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý, Bláha - Švec, Vytlačil, Křesťan, Jakubec, Voříšek, Barkóci, Večeřa, Zahradník, Vomočil, Pilavka, Budina

HC Světlá nad Sázavou:

Folvarský - Svoboda, Vacek, Bradáč, Včela O., Šíma, Fibikar - Kohout, Blažek, Piskač, Včela P., Štros, Dolinský, Kopecký, Špatenka, Kubát, Přibyl

Branky: 12. Pilavka (Švec), 30. Švec (Starý,Budina) - 28. P. Včela (O. Včela), 29. P. Včela (O. Včela), 49. Špatenka (Fibikar), 50. Štros (Kubát)

Vyloučení: 1:4 Využití: 2:0 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Veselý - Kalus, Kalina

Střely na branku: 26:33

Diváci: 202

Od prvních minut se hrál hokej od podlahy. V 5. minutě poslal Starý puk do útočného pásma, kde jej převzal Křesťan, ale nezakončil přesně. To byla na dlouhou dobu zajímavější akce. V 11. minutě dostala Litomyšl výhodu přesilovky a po necelé minutě ji využila. Pilavka si udělal z obránců „dobrý den“ a střelou zpoza hráče překonal gólmana Světlé – 1:0. V následujících minutách sledovali diváci vyrovnanou hru. V 18. minutě se dostal do samostatného úniku hostující Přibyl, ale na Kalouska nevyzrál. Skláři však ucítili šanci a domácí zamkli v třetině. Gól se jim vstřelit nepodařilo. Jediným jejich ziskem byla přesilovka.

Druhou část utkání začali hosté v početní výhodě a šancemi rozhodně nešetřili. Stejně jako v první třetině se dostal po pěti minutách hry za domácí do šance Křesťan, ale radost ze vstřelené branky mu zkazil gólman Folvarský. V 28. minutě unavená pětice čelila náletu "včelstva". Petr Včela dostal od svého dvojčete přihrávku a z pravého kruhu vyrovnal – 1:1. Následovala přesilovka Litomyšle, která po pár vteřinách pocítila další "bodnutí" – 1:2. O minutu později se však podařilo vrátit úder, když ve 30. minutě Starý nabil Švecovi do pravého kruhu a dělovou ránu zastavila až síť soupeřovi branky – 2:2. Litomyšl přidala na pohybu a hned bylo veseleji. V 38. minutě měl dvě šance střelec Pilavka, ale neuspěl. O minutu později se na druhé straně proti soupeři blýskl Kalousek, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Ofenzivní hokej se hrál na obě strany i v poslední dvacetiminutovce. Ve 49. minutě stačil Kalousek pouze na první útok. Ten následující přetavil v branku Špatenka, který střílel do odkryté klece – 2:3. O minutu později propadla domácí obrana. Štros nastínil Kubátovi kam chce dostat přihrávku a protože nikdo trajektorii puku nepřerušil, tak se tak i stalo. Z těsné blízkosti navýšil útočník Světlé účet zápasu – 2:4. Domácí si následně vzali oddechový čas. V 55. minutě se pokusil zvrátit zápas Navrátil, ale proti jeho střele Folvarský exceloval. Další šanci na zvrat dostali domácí v přesilové hře, ale přes veškerou snahu se nepodařilo dopravit puk za brankovou čáru. V čas 58:43 odešel na trestnou lavici Petr Včela a hosté si vzali oddechový čas. Od tohoto momentu se hrálo 6 na 4.  Střely na branku byly do konce utkání 2:2 ale, vše bez efektu.

Jan Svatoš, trenér (HC Litomyšl):  "Dnešní zápas rozhodly chyby v obraně a zejména ty ve třetí třetině. Světlá hrála důrazně a my jsme nedokázali proměnit gólové šance. V play off nás čeká Česká Třebová. My se musíme dát dohromady. Trápí nás zranění a už teď víme, že Cinkovi skončila sezona. Chci pozvat diváky na derby a věřím, že soupeře porazíme."

Ladislav Fixa, trenér (HC Světlá nad Sázavou): Dnes nás čekal poslední zápas nadstavby na ledě Litomyšle. V žádném případě jsme nechtěli spekulovat a do zápasu jsme šli s tím, že zvítězíme. To se nakonec po slušném výkonu podařilo a bereme zaslouženě 3 body a v tabulce končíme na 2. místě. Máme týden na to, abychom se připravili na čtvrtfinále soutěže. Je to play off, jiná soutěž, čeká nás atraktivní okresní derby. Za prozatímní část sezóny hráčům i celému realizačnímu týmu děkuji, je pro mě čest s takovými lidmi spolupracovat. Věřím, že jsme vytvořili takové zdravé společenství, že budeme táhnout za jeden provaz, nenecháme se čímkoli a kýmkoli rozhodit a ukážeme, proč jsme skončili, tak jak skončili. Ale je to jenom sport, nejde o život, vyhrát může jenom jeden. Doufáme, že si cestu na stadiony najde spoustu fanoušků a vytvoří hráčům skvělou atmosféru. Čeká nás svátek hokeje, co vice si přát...