22. kolo, středa 13.12.2017, 18:30

HC ChrudimHC Litomyšl

5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Sestřelit orlí letku se nepodařilo

Zápas s lídrem tabulky je prubířským kamenem každého týmu. Na chrudimském ledě překvapit je v letošní sezoně těžké pro každý celek. Litomyšl však dokázala, že hrát se dá s každým, bohužel k výhře je potřeba více než jen štěstí.

HC Chrudim:

Chalupa - Pilař, Budínský, Seidler, Brožek, Klement, Kalous, Burkoň, Hudec - Polák Jan, Polák Ondřej, Dobiáš, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Polák Jiří, Plch

Kalousek - Polák, Bláha, Jankovský, Navrátil, Kovář, Šklíba - Mečiar, Švec, Dvořák, Novotný, Skoumal, Barkóci, Zahradník, Voříšek, Pilavka, Budina

Branky a asistence: 20. Klement (Brožek), 25. Kišš (Kalous, Jiří Polák), 46. Koreček (Pilař), 46. Jan Polák (Štěpánek), 57. Plch (Novák, Dobiáš) - 7. Voříšek (Zahradník), 34. Zahradník (Polák), 36. Budina (Pilavka)

Vyloučení: 6:2 + Klement 5 + TH, Využití: 1:0, Střely: 35:26

Rozhodčí: Doležal - Souček, Veverka

Diváci: 152

Chrudim nezačala tak, jak se na vedoucí tým ligy sluší. Potvrdila to nabídnutou přesilovkou hostujícímu celku. Ta sice gól nepřinesla, ale v 7. minutě se z dorážky prosadil Voříšek – 0:1. V polovině první periody mohla Litomyšl navýšit náskok, neboť domácí jim nabídli luxusní tříminutovou přesilovku 5 na 3. Ani ta však radost hrstce fanoušků ze Smetanova města nepřinesla. Domácí se minutu před koncem dočkali vyrovnání, když se trefil Klement – 1:1.

Vstup do druhé části hry zahájili přesilovkou hosté a dali soupeři lekci z produktivity. V 25. minutě ji zužitkoval Kišš – 2:1. Drobné zaváhání odčinil v 34. minutě Zahradník – 2:2. O dvě minuty později se divil nejeden aktér utkání, když se na gólmana Chalupu řítili hned čtyři borci v modrých dresech. Mezi nimi i duo Pilavka – Budina a to pak bývá zle. Kapitán hostí se nemýlil a další vedení bylo na světě – 2:3. Škoda jen, že se hokej nehraje jako fotbal na poločasy.

Nástup do třetí třetiny znamenal opět ohrožení domácí branky, ale domácí strážce branky puk za svá záda nepustil. V 46. minutě nastal zlom v utkání. Během 30 vteřin neukočíroval Kalousek skákající puk z hole Korečka a vzápětí z levého kruhu vyslal nechytatelný projektil k jeho bráně Polák – 4:3. V následné přesilovce si litomyšlským hráčům vyrovnat nepodařilo a v 57. minutě se po individuální akci prosadil Plch ranou pod víko – 5:3. Domácí si tak připsali tři body, na které však mohla dosáhnout i Litomyšl, neboť soupeř nehrál v optimální formě.

HC Chrudim:

René Seidler, asistent trenéra: "Po dvou špatně odehraných třetinách, kdy nefungovalo téměř nic, se v té třetí celý tým přeci jen zvedl a to nejenom herně, ale i střídačka začala fungovat tak jak by při utkáních fungovat měla. To jsme nakonec potvrdili i gólově."

Jan Svatoš, trenér: "Hráli jsme lépe než poslední dva zápasy doma. Škoda neproměněných přesilovek. Zvláště ta 5 na 3 mne mrzí. V závěru zápasu nám došly síly, ale týmu se nedá nic vytknout."