Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na Tři krále o tři body dále

05.01.2019 | Petr Šilar

První utkání v roce přineslo radost. Proti Chrudimi se dařilo více než dobře. Pět vstřelených gólů znamenalo vítězství a naději na úspěšnou odvetu na chrudimském ledě, která se odehraje za týden. 

E0124 | Neděle 06.01.2019, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Chrudim

5:1

1:1,2:0,2:0

Branky: 2. Skoumal (Holík), 26. Křesťan (Pazdera), 27. Vomočil (Budina, Mečiar), 46. Pilavka (Holík), 56. Jankovský (Křesťan,Barkóci) - 20. Plch (Kišš,Polák)

Vyloučení: 1:5 Využití: 1:0

Rozhodčí: Čížek, Schaffer, Pošvář

Střely na branku: 21:30

Diváci: 233

HC Litomyšl: Klička (Kalousek) - Holík, Pazdera, Bláha, Navrátil, Šklíba, Mečiar – Jankovský, Švec, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Barkóci, Voříšek, Kovář, Večeřa, Vomočil, Budina

HC Chrudim: Cvrček - Pilař, Hudec, Burkoň, Budinský, Javůrek, Machač, Klement, Kalous - Polák Ondřej, Polák Jan, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Kubal, Dobiáš, Cvrček

Komentář
 
 
 

Začátek utkání vyšel Litomyšli na výbornou. Hned v 2. minutě domácí rozjeli ukázkovou útočnou akci, na jejímž konci stál Skoumal, který z úhlu prostřelil hostujícího strážce svatyně – 1:0. Následná tyčka jen připomenula, že se s domácím týmem musí počítat. Hosté se v následujících minutách zlepšovali, ale Klička kryl všechny střelecké pokusy soupeře. To se mu dařilo až do poslední minuty třetiny, kdy se 31 vteřin před koncem prosadil Plch – 1:1.

Druhá část utkání začala minutou ticha za dlouholetého hráče HC Litomyšl Milana Šedu…

Obraz hry byl od prvních vteřin stejný jako na konci první třetiny. Chrudim byla lepším celkem, ale Litomyšl zabrala včas. V čase 25:02 se překvapivá střela z hokejky Křesťana ocitla za Cvrčkovými zády – 2:1. Přesně o šedesát vteřin později se dostali k bráně Budina s Vomočilem a druhý jmenovaný se zapsal jako střelec do statistik – 3:1.   V 27. minutě si Litomyšl zahrála první přesilovku, která se rychle změnila v dvojnásobnou výhodu. Tyč, boční síť a zlomená čepel Aleše Holíka letící na vrchol brankové sítě. To jediné se událo během přesilovky. Následovala rozháraná hra. V jednom momentě se fanoušci dožadovali přerušení hry a navrácení branky na běžnou pozici.  Rozhodčí hru nepřerušil, ale brankář Cvrček posunul konstrukci na správné místo a ještě poděkoval tribuně …

Poslední třetina přinesla rozhodnutí. Hned úvodní zazvonění tyče chrudimské brány bylo signálem, že jsou na tom domácí lépe. Ve 46. minutě Holík zavezl puk do útočného pásma a poslal puk na hůl Pilavky – 4:1… V 50. minutě mohlo být domácím příznivcům úzko. Klička byl „odvezen“ z branky, ale Chrudim netrestala. Útočné snažení domácích vzápětí dopadlo stejně. V 52. minutě si zahrála přesilovku poprvé i Chrudim, ale ta trvala následkem krvavého faulu na Mečiara velmi krátce. V 56. minutě Vomočil vymetl v početní výhodě pravý roh branky Jankovský – 5:1.  O chvíli později předvedl Klička skvělý postřeh, kdy dostal mimo nebezpečí puk od svých obránců. Hned na to zlikvidoval i útok Chrudimi.     


 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl) – Dobře jsme ubránili střední pásmo a vzadu nás podpořil Klička. Střelecky jsme na tom byli hůře než soupeř, ale podařilo se nám prosadit i v situacích, kdy jsme v minulosti mnohdy šance neproměnili. Důležité bylo, že jsme hráli pouze několik vteřin v oslabení. Děkujeme divákům a věřím, že body přivezeme i z odvety.  


 
 

Utkání
Muži | Středa 13.03.2019, 19:00
E0219
HC Skuteč - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 17.03.2019, 17:00
E0220
4:2
HC Litomyšl - HC Skuteč
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS