E0119, neděle 16.12.2018, 17:00

HC LitomyšlHC Kohouti Česká Třebová

5:2 (0:1,4:1,1:0)

Pohodu Litomyšle odnesla kohoutí letka

Do Litomyšle dorazila Česká Třebová, která měla za sebou sérii nevydařených zápasů a výměnu trenéra. Litomyšli se derby povedlo a vítězná série nekončí.

Kalousek (Klička) - Pazdera, Navrátil, Starý, Holík, Šklíba, Mečiar - Švec, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Skoumal, Voříšek, Vomočil, Kovář, Budina (C), Barkóci, Zahradník

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter - Daněk, Škvor, Pražák, Šejba, Jemelka, Šimončič – Hemský, Filip, Fúzik, Velínský, Křečan, Schejbal, Král, Prachař, Krejza, Dvořák, Veverka, Štefka

Branky: 24. Barkóci (Mečiar,Křesťan), 31. Křesťan (Barkóci), 36. Pilavka (Mečiar, Švec), 39. Starý (Holík,Skoumal), 42. Pilavka (Holík,Skoumal) - 7. Štefka (Fúzik,Veverka), 30. Fúzik (Pražák)

Vyloučení: 9:9 Využití: 2:0 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Rulíček, Pecina, Jiruška

Střely na branku: 33:29

Diváci: 436

Derby nemá favorita? Stará známá pravda opět zafungovala. Alespoň v úvodu utkání. Od počátku derby se hrálo ve svižném tempu a šance na vstřelení gólu měly oba týmy. Hosté se dostali hned v úvpdu do samostatného průniku, ale gólman Kalousek šanci soupeře zlikvidoval. V 7. minutě však domácí obrana nezahrála ideálně a z gólu se radoval Štefka – 0:1. Litomyšl potvrdila pravidlo, že první třetiny nejsou nejsilnější stránkou týmu. Jen díky dobrým zákrokům Kalouska soupeř nenavýšil skóre a naštěstí se tak neopakoval scénář z utkání v Hlinsku. O pár minut později měli domácí výhodu čtyřminutové přesilové hry, ale vyrovnat se nepodařilo. Naopak od 13. minuty byli nuceni čelit soupeři ve čtyřech hráčích až na pár minut do konce třetiny. Oslabení jsou však dobrou vizitkou hráčů ze Smetanova města, a tak nemělo početné fanouškovské jádro z České Třebové k radosti.

Úvod druhé části vyšel domácím parádně. Hned první přesilovku využil v 24. minutě Barkóci, který napřáhl ke střele za hranicí kruhu a puk zastavila až síťka – 1:1. Následovala dlouhá pasáž bez přerušení. Ve 30. minutě si však počkal Fúzik na modré čáře a dostal přihrávku, kterou zužitkoval na výbornou – 1:2. Odvetný úder však přišel o minutu později, když si Křesťan pohrál s gólmanem a bez problémů zakončil – 2:2. O pár chvil později si týmy vyzkoušely hru 4 na 4. Do útoku se hrnuly obě mužstva, ale úspěch slavili domácí. Úspěšný zásah zaznamenal Pilavka – 3:2. Vzápětí se dostal puk za brankovou čáru hostujícího gólmana, ale pravidla jsou pravidla. Gól platit nemohl. V 39. minutě dostala Litomyšl výhodu dvou hráčů v poli. Starý dostal puk na kruh a z téhle pozice se prostě nemýlí – 4:2.

Poslední část utkání odehráli domácí zodpovědně. Hned ve 42. minutě se podařilo sebrat puk soupeři a v přečíslení 3 na 1 uspěli. Na konci útoku stál Pilavka – 5:2. Soupeř se v následující fázi hry snažil útočit, ale obrana nechybovala. Ve 46. minutě došlo k drobné roztržce u třebovské branky, ale na průběh zápasu to vliv nemělo. Stejně jako další přesilovky soupeře, kterému k zakončení chyběl klid. Brankář Kalousek další gól nepovolil. Litomyšl závěr zápasu zvládla a dokráčela k třetímu vítěznému utkání.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): Bohužel nás trápí první třetiny a ani v tomto zápase tomu nebylo jinak. Díky gólmanovi jsme neprohrávali větším rozdílem. Potvrdila se však i skutečnost, že máme tým, který dokáže zabojovat. Proti dobře hrajícímu soupeři jsme předvedli dobrý výkon a po zásluze brali tři body. Věřím, že hráči budou chtít vítěznou sérii prodloužit.

Martin Palinek, trenér Kohoutů: „V první třetině jsme byli jasně lepší. Mužstvo plnilo to, na čem jsme se domluvili. Herní převahu jsme bohužel vyjádřili pouze jednou brankou, další šance zůstaly nevyužity. Ve druhé polovině zápasu jsme dopláceli na zbytečné chyby a fauly, soupeř nás dostával pod silný tlak.“