21. kolo, neděle 10.12.2017, 17:00

HC LitomyšlHC Slovan Moravská Třebová

5:9 (1:3, 2:2, 2:4)

Pět gólů stačit nemusí

Derby s Moravskou Třebovou patří mezi nejzajímavější utkání v sezoně. Tentokrát však zápas nepřipomínal bitvu, jak by si mnozí přáli. I na podruhé v této sezoně byly body pro Litomyšl nedosažitelné.

Kalousek – Mečiar, Šklíba, Kovář, Bláha, Budina, Navrátil, Jankovský – Švec, Hroch, Skoumal, Barkóci, Pilavka, Müller, Zahradník, Večera, Dvořák, Novotný, Voříšek, Hynek.

HC Slovan Moravská Třebová:

Vlach – Schneider, Kovařík, Hradil, Pokorný, Kolařík – Faltus, Čikl, Augustin, Kobza, Pavlovský, Langr, Fibrich, Aulehla, Janošek.

Branky: 9. Zahradník, 31. Skoumal (Švec, Mečiar), 40. Zahradník (Bláha), 45. Zahradník (Švec, Voříšek), 60. Barkóci (Hroch) – 3. Pavlovský (Langr), 7. Faltus (Augustin, Kovařík), 13. Schneider (Čikl), 23. Langr (Hradil, Kovařík), 38. Fibrich (Aulehla), 45. Čikl (Faltus, Augustin), 47. Augustin (Faltus), 51. Langr (Pavlovský), 56. Čikl (Augustin).

Rozhodčí: Čížek – Plch, Schaffer. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1.

Diváci: 244

Utkání rozehráli lépe domácí, když se jim hned v první minutě podařilo zahrát si přesilovku. Početní výhoda se však stala prokletím. Ve 3. minutě se mezi betony Kalouska trefil Pavlovský – 0:1. Jak hrát přesilovku ukázali vzápětí Třebovští. V 7. minutě zužitkoval výhodu Faltus – 0:2. Chyby však nebyly jen doménou Litomyšle. V 9. minutě zachytil přihrávku Zahradník – 1:2. O tři minuty později v další přesilovce trestal Schneider bombou od modré – 1:3. Ani tento gól nesvěsil hlavy odhodlaných hráčů Litomyšle.

Vstup do druhé třetiny patřil hostům, kteří bezchybně zužitkovali dvojnásobnou výhodu. V 23. minutě zpoza branky zakončil Langr – 1:4. V následujících několika minutách se hrál vyrovnaný hokej. V 31. minutě pálil přesně Skoumal – 2:4. Jak hrát ve hře 5 na 5 předvedli hosté učebnicovou akcí, která skončila gólem Fibricha – 2:5. Těsně před odchodem do šaten se prosadil v přesilovce Zahradník – 3:5.

Závěr utkání sliboval drama, ale pět minut po vstupu na led se blafákem prosadil Čikl – 3:6. Jak se nevzdávat a hrát za svůj klub předvedl o pár vteřin Zahradník svým třetím gólem v utkání – 4:6. Naděje umřela v 47. minutě, neboť obranný val měl značné trhliny. Augustin se rozjel na Kalouska a pumelicí navýšil – 4:7. Chyba za chybou a gól za gólem. V 51. minutě zavěsil pod víko Langr – 4:8 a o pět minut později nechali spoluhráči vykoupat Kalouska, který proti dvojici Augustin - Čikl nedostal šanci – 4:9. Domácí gólman nenechal soupeře oslavovat dvouciferný výsledek. Šest vteřin před koncem kosmeticky vylepšil skóre Barkóci – 5:9.

Jan Svatoš, trenér: "Soupeř byl jasně lepší. Nejlepšími hráči na hřišti byli dorostenci Zahradník, Voříšek, Bláha. Teď se musíme soustředit na boje o play off."

Igor Čikl, trenér: "Dnes jsme si uhráli tři body. Musím kluky pochválit. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Dávali jsme krásné góly po krásných šancích. Podle mého názoru se to mužstvo hodně zvedá. Jediné, co musím říct je, že jsme dostali 5 gólů, ale z toho 3 v oslabení, což se může stát. Přesilovky jsme zahráli perfektně. Dali jsme z toho góly. Mám z toho dobrý pocit a kluky dnes mohu jen chválit. Samozřejmě dobrá kulisa našich fanoušků, kteří nás přijeli povzbudit. Za což děkuji."