12. kolo, středa 08.11.2017, 18:30

HC LitomyšlHC Hlinsko

2:5 (0:4, 1:1, 1:0)

Sympatický výkon body nepřinesl

Starý, Kovář, Bláha, Pilavka, Budina, Musil, Vomočil… Tak to je výčet hráčů, kteří nemohli nastoupit proti soupeři z Hlinska. Polák, Večera, Svatoš, Zahradník, Voříšek. Těchto pět dorostenců se představilo na ledě před domácím publikem. „Vedli si dobře a pro tým je to příslib do budoucna,“ řekl po zápase trenér Svatoš na adresu mladíků.

Klička (21. Kalousek) – Mečiar, Jankovský, Polák, Šklíba, Lustyk, Švec – Barkóci, Skoumal, Dvořák, Bor, Solnička, Novotný, Zahradník, Voříšek, Svatoš, Večeřa, Hynek.

HC Hlinsko:

Saifr - Poskočil, Sobotka, Brázda,Fink, Klíma, Pazdera - Pelán, Pazourek, Plachý, Brebera, Tulis, Zdražil, Velínský, Králíček, Havel,Chvojka,Hron

Branky: 36. Skoumal (Lustyk), 46. Solnička – 14. Pazourek (Plachý), 14. Zdražil,  16. Klíma (Sobotka, Havel), 20. Havel (Chvojka), 32. Pazourek (Poskočil).

Rozhodčí: Kratochvíl – Kalus, Kalina. Vyloučení: 8:6, navíc Poskočil (HL) 5 min. + OK. Využití: 0:2. . Třetiny: 0:4, 1:1, 1:0.

Diváci: Diváci: 156

Nic nenasvědčovalo v prvních minutách, že přijel na litomyšlský led celek z vyšších pater tabulky. Domácí hráli zodpovědně a soupeře k ničemu nepouštěli, bohužel se jim však nepovedlo vstřelit vedoucí gól, který být tým uklidnil. Nepomohla ani nabídnutá přesilovka v 9. minutě. Aniž by to kdokoliv tušil, tak se kritickou stala 12. minuta. V ní nabídli domácí hráči hostům výhodu jednoho hráče v poli navíc. Ti šancí nepohrdli. Jako první se trefil Pazourek – 0:1. Buly, break a o šestnáct vteřin později se individuální akcí blýsknul Zdražil – 0:2. Málokdo v danou chvíli tušil, že to není konec. Nabídnutá čtyřminutová přesilovka znamenala jediné. Tlak hostí, který vyústil k další brance, s přispěním obránců, z hole Klímy – 0:3. Půlminutu před koncem první části hry dostal ideální přihrávku Havel a hororový scénář byl dopsán – 0:4. Na tento výsledek zareagoval trenér výměnou brankářů.

Druhou část zvládli domácí mnohem lépe. Hra se divákům líbila, jen ty góly chyběly. Ani nabídnuté přesilovky však neměly to správné vyústění. Dokonce i při dvojité výhodě neměli domácí štěstí. V polovině zápasu vyfasoval hostující Poskočil trest 5+OK. Ani zvýšená snaha kýženou branku nepřinesla. Hosté polevili, ale to jim nezabránilo, aby v 33. minutě skóroval Pazourek – 0:5. Koňské síly začaly ubývat a toho využil Lustyk, který napálil puk tvrdě na bránu a hostující gólman jej vytěsnil pouze do plexiskla. Toho využil najíždějící Skoumal a poslal puk tam, kam patří – 1:5. Jemná korekce však byla málo, ale další šance se neujaly.

V poslední části hry byli hráči Litomyšle jednoznačně lepším celkem. To potvrdil i Solnička, který v 46. minutě využil chybnou rozehrávku hostí. Osamocen se vydal k bráně a uspěl – 2:5. O minutu později mohlo být veseleji, ale obránce Pazdera zaskočil za gólmana a puk se za brankovou čáru nedostal. Jelikož domácím nepomohli ani dvě přesilové hry v závěru zápasu, tak se do konce utkání skóre nezměnilo.

Jan Svatoš: "Zbytečných 8 minut v první třetině nám prohrálo zápas. Strašně se nadřeme na gól a stále se potýkáme s chybami v obraně. I tak jsme soupeře přehrávali, bohužel bez efektu. Navíc je potřeba přihlédnout na to, že více mladší tým mít nemůžeme.Bohužel také musím konstatovat, že nám chybělo sedm hráčů ze základní sestavy."