HC LitomyšlHC Hlinsko

5:2 (1:1,3:0,1:1)
Ladislav Klement |

Koně zařehtali, ale na vítězství to nestačilo

Zápas o první šestku s celkem Hlinska se odehrál netradičně v pátek. Jednalo se o dohrávku, která rozhodovala o lepším postavení v tabulce pro následující boje. Litomyšl nastoupila s odhodláním zvítězit. Plán vyšel na výbornou.

Kalousek - Pazdera, Navrátil, Holík, Šklíba, Mečiar, Starý, Švec, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Barkóci, Vomočil, Budina

HC Hlinsko:

Saifr - Beneš, Sobotka, Vácha, Fink, Brázda, Zídek, Vlček, Zdražil, Chvojka, Homola, Cejpek, Králíček, Hron, Brebera, Plachý, Pazourek, Havel, Pelán

Branky: 19. Budina ( Starý, Švec), 27. Křesťan (Barkóci), 30. Navrátil, 38.Vomočil,  59.Křesťan - 11. Vlček (Beneš, Pazourek), 48. Havel (Plachý)

Vyloučení: 5:2 Využití: 0:1
Střely na branku: 26:30
Rozhodčí: Čížek, Schaffer, Pošvář

Diváci: 172

První minuty o cenné body pro další boje se nesly v opatrném duchu. Vzájemné oťukávání a snaha nevyrobit chybu hned v úvodu. Drama do hry vnesla až vyloučení a od X. minuty se nehrálo v plném počtu. Došlo až na přesilovku hostí 5 na 3. V 11. minutě ji využil Vlček – 0:1. Co znamená pro Litomyšl obdržený gól? Zvýšená aktivita. Bohužel se na hokejky vetřel chrudimský stín a zakončení nebyla podle přání všech příznivců Litomyšle na stadioně. V 19. minutě se však do hry vložil kapitán Budina a co začal, to zakončil. Vyrovnání bylo na světě – 1:1.

Opatrně začaly oba týmy i ve druhé části hry. Touha hnát se do útoku patřila domácím. Ve 25. minutě neuspěli Barkóci ani s chutí hrající Švec. Snaha celého týmu však byla odsouzena k úspěchu. Ve 27. minutě se dostal k zakončení Křesťan, který zkusil pozornost gólmana s téměř nulového úhlu. Uspěl… 2:1. Útok stíhal útok. Ve 30. minutě napřáhl Navrátil a střela po ledě svištěla až do sítě – 3:1. O čtyři minuty se osmělili i hosté, ale jejich útočné choutky utnul Kalousek. V 38. minutě vyzkoušel pozornost gólmana Jakubec, který z poza branky zaútočil. Nepřehlednou situaci vyřešil Vomočil, kterému byl připsán gól – 4:1.

V závěru utkání se hra vyrovnala. Hráči Hlinska věděli, že musí dát do hry vše.  Svou útočnou snahu zužitkovali ve 48. minutě.  Trefil se Havel – 4:2. Lehké uspokojení tak přišlo domácí draho. Mohlo být hůře, ale Kalousek byl v bráně oporou. Čas ubíhal velmi pomalu… V 57. minutě si hosté zahráli přesilovku, kterou si vzápětí vylepšili ještě o jednoho hráče, když odvolali brankáře. Drama v čase 58:37 rozsekl Křesťan, který trefil přes celé hřiště bránu – 5:2. Pak už jen nezbývalo, než si užívat sladké vítězství.

Jan Svatoš, trenér: Dobrý kolektivní výkon podpořený skvělými zákroky Kalouska.  Druhá třetina byla skvělou ukázkou, co hráči Litomyšle dovedou. Díky patřím fanouškům a jsem rád, že se nám podařilo urvat první šestku.