10. kolo, středa 01.11.2017, 19:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Litomyšl

7:2 (2:0, 4:0, 1:2)

Zápas určený k zapomnění

Čechy nejsou Morava. Není Třebová jako Třebová. Moravská Třebová nedává doma body jen tak někomu. Na horké půdě, led toho byl důkazem, měla Jiskra velké problémy hned od úvodu, který byl pro Litomyšl nejhorší v letošní sezoně. V podstatě bude lepší zapomenout nejen na první minuty, ale na celý zápas.

HC Slovan Moravská Třebová:

HC Slovan Moravská Třebová: Pospíšil – Rajnoha, Hradil, Schneider, Kovařík, Pokorný, Muselík – Čikl, Faltus, Augustin, Janošek, Langr, Aulehla, Kobza, Řehulka, Pavlovský, Navrátil.

HC Litomyšl: Kalousek (3. Klička) – Mečiar, Šklíba, Starý, Budina, Bláha, Jankovský – Novotný, Pilavka, Barkóci, Dvořák, Skoumal, Zahradník, Voříšek, Hynek, Bor.

Branky: 1. Augustin (Čikl), 3. Pavlovský (Řehulka), 27. Čikl (Řehulka, Pavlovský), 28. Čikl (Faltus), 35. Řehulka (Kobza), 38. Faltus (Langr, Augustin), 44. Čikl (Faltus, Augustin) – 42. Skoumal (Dvořák, Budina), 47. Dvořák (Skoumal).

Rozhodčí: Kratochvíl – Laczko, Holeček. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1.

Diváci: 245

Hosté se zpočátku nechovali jako na návštěvě. Usadili se od prvních vteřin v útočném pásmu, ale ke vstřelení gólu to bylo málo. Domácím naopak stačilo poprvé překročit útočnou modrou a v 1. minutě Augustin objel branku a zasunul puk k tyči Kalouskovy svatyně – 1:0. Ve 3. minutě se výlet do útočné třetiny vydařil nejlépe Pavlovskému, který zvýšil na 2:0. Bez jediného zákroku opustil po vstřelené brance Kalousek svůj post a do hry se zapojil Klička. Ten se hned po vstupu do brankoviště měl dostatek práce. Série vyloučení začala v 5. minutě kdy se hrálo 4 na 4 a o šest minut později to bylo ještě divočejší. Nejprve hrála Litomyšl 5 na 3 bez efektu. Po pár vteřinách se však situace obrátila a dvojnásobné přečíslení si vyzkoušel domácí Slovan. Od další pohromy pomohlo hráčům Litomyšle obětavé bránění, které zdobilo tým v předchozím utkání. Tlak domácích neustával, ale Klička nepochybil a držel stále šance na zvrat velmi vysoko. V 18. minutě vyhrál souboj z těsné blízkosti a o chvíli později další. Třetina tak skončila smírně.

Do druhé třetiny vstoupila Litomyšl se snahou zvrátit výsledek. Tlak na branku však neměl valného účinku. Štěstí naproti se chodí jinak. V 27. minutě to předvedl Čikl, který z kruhu plácl do puku, který zapadl za Kličkova záda. - 3:0. O minutu později si útok vedený kapitánem Třebové doslova pohrál s obranou stylem „pocem – kam jdeš – ahoj“ - 4:0. Přesilovka Litomyšle mohla tento výsledek změnit, ale nebylo tomu tak. V 35. minutě naopak přesilovku využili domácí Řehulka vystřelil a od tyčky se puk odrazil do sítě – 5:0. O tři minuty bylo ještě hůře. Další přesilovka vypadala nadějně, ale tlak v poslední půlminutě nešel ustát, v 38. minutě skóroval Faltus – 6:0.

Třetí perioda mohla skončit jakkoliv. Složit zbraně a neohrozit gólmana, však nepřísluší hráčům Litomyšle. Ve 42. minutě smazal nulu na kontě Pospíšila Skoumal – 6:1. Dvořák, který přihrál na první branku, měl díky „podpoře domácí tribuny“ střeleckou chuť. Následně hattrick dovršil Čikl – 7:1. Dvořák se projevil jako střelce v 47. minutě. Chytře počkal u branky a po nahrávce Skoumala zasunul kotouč za gólmanova záda 7:2. Následovaly minuty, které by oželeli všichni přítomní diváci. Zbytek zápasu znamenal pouze hvězdné vystoupení pro Kličku, který uchránil Litomyšl od dvouciferného debaklu.

Igor Čikl: "Nás čekal těžký soupeř. Minulé kolo vyhrála Litomyšl v České, takže byla namlsaná. Soupeř se od minulé sezóny hodně zlepšil. Hodně bruslili, hráli do těla. Naštěstí jsme to ustáli. Gólman nás podržel. První třetina byla taková rozkoukávací. Dali jsme dva góly. Co je pro mě potěšující, je to, že jsme hned nedostali a třeba nám soupeř i neotočil skóre, jako to bylo v těch předchozích zápasech. Druhá třetina byla z naší třetiny výborná. Dali jsme 5 gólů. Kluci si zasloužili vyhrát i s nulou, protože Litomyšl se k mnoha šancím nedostala, ale tu třetí třetinu pod vidinou toho, že jsme vedli už o 5 gólů, tak si tam soupeř vytvořil nějaké šance a dvě proměnil. Nic se ale neděje. Já jsem spokojený s tím, že jsme oproti předchozím zápasům dostali málo branek. 7 gólů jsme dali a na to se musí vyhrávat. Teď nás čeká Havlíčkův Brod, kde snad nějaké body zase nasbíráme."

"V tomto zápase nám nevyšlo prostě nic," konstatoval po utkání trenér Jan Svatoš.