Přípravné utkání, středa 12.09.2018, 18:30

HC LitomyšlHC Spartak Choceň

4:2 (1:1,3:0,0:1)
Petr Šilar |

Choceň měla převahu pouze v ochozech

Přípravné utkání s Chocní opět ukázalo, že derby je prostě derby. Stejně jako v minulých zápasech hráči Litomyšle prokázali, že se mají diváci v této sezoně na co těšit. Například na říznou hru a tvrdou střelu obránce Aleše Holíka.

HC Litomyšl:

Klička - Bláha, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý, Budina, Holík - Švec, Skoumal, Barkóci, Kovář, Musil, Večeřa, Zahradník, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Jakubec,Cink

HC Spartak Choceň:

Zelený, od 32. Valenta - Novák, Voříšek, Jehlička, Jankovský, Březka, Lipenský - Nečas, Gregar, Skotar, Syrovec, Pilař L., Lichtag, Knytl, Pilař M., Vantuch, Kučera, Hricuš

Branky a nahrávky: 16. Pilavka, 23. Musil (Holík), 30. Cink, 32. Švec - 18. Pilař L., 53. Jankovský (Pilař L.)

Rozhodčí: Kolář - Škorpil, Kopecký

Vyloučení: 7:6, využití 2:1, oslabení 1:0

Diváci: 128

Komentář

Utkání začalo ve svižném tempu ale oba brankáři ukázali, že jsou na střelecké výpady připraveni. První gól padl v přesilovce hostí, ale do vedení šli domácí díky Pilavkovi – 1:0. O dvě minuty později odpověděl vždy důrazný Pilař – 1:1. To bylo v první třetině vše.

Druhá část utkání přinesla gólů více. Ve 23. minutě se prosadil Musil – 2:1. Přesně v polovině utkání si brankáře položil Cink a kotouč zamířil do sítě – 3:1. O dvě minuty později se pohotovou dorážkou prezentoval Švec – 4:1. Po tomto gólu hosté vyměnili gólmany, kdy Zeleného vystřídal junior Valenta. Ten se nestihl ani rozkoukat a už čelil útokům domácích borců. V 38. minutě ho zachránila tyč a vzápětí čelil přesilovce 5 na 3, kdy mu nebylo do zpěvu po jedovatých střelách nové akvizice Aleše Holíka. Gólově se však už neprosadil v této části nikdo.

Závěrečná třetina už nebyla dynamická jako ty předchozí. Ojedinělé šance likvidovali gólmani spolehlivě. Tak tomu bylo i v 50 minutě, kdy nevyzrál na hostujícího brankáře Mečiar. V 53. minutě se však v přesilovce prosadili hosté, když Jankovský zblízka neminul – 4:2. Choceň ucítila příležitost, ale nakonec ani bez brankáře kontaktní gól nevstřelila.

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.