E0067, neděle 18.11.2018, 17:00

HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

5:6 pp (2:2, 3:2, 0:1)

Kvůli takovým zápasům se chodí na hokej

Souboj s Kohouty by se dal nazvat soubojem hvězd. V kádru soupeře hrají hokejová jména, které zná celá republika. Litomyšl má však tým co umí bojovat a skvěle hrajícího Aleše Holíka.

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter - Škvor, Pražák, Šejba, Jemelka, Poul, Žouželka, Šimončič – Hemský, Filip, Fúzik, Velínský, Křečan, Schejbal, Král, Prachař, Krejza, Dvořák, Veverka, Štefka

Kalousek (Klička) - Lustyk, Pazdera, Bláha, Holík, Šklíba, Mečiar - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Voříšek, Vomočil, Kovář, Budina (C), Barkóci, Večeřa

Branky: 9. Schejbal ( Žouželka, Štefka), 16. (Veverka, Štefka), 23. Veverka (Poul), 36. Krejza (Fúzik, Hemský), 38. Křečan (Prachař) - 6. Holík (Cink), 17. Holík (Skoumal, Cink), 24.Vomočil (Křesťan), 27. Křesťan (Mečiar), 52. Holík (Lustyk, Cink), 61. Křesťan (Skoumal, Holík)

Vyloučení: 4:6 (Skoumal a Vomočil 10 minut) Využití: 1:2 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: J. Čížek - D. Kalina, V. Brejša

Diváci: 607

Kohouti patří tradičně k favoritům soutěže a doma nedávají body zadarmo. Litomyšl přijela do České Třebové s poněkud oslabeným kádrem, ale za to s odvahou. V obraně si v letošní sezoně připsal první zápas a bod i Vojta Lustyk. Nastoupí i příště? Rozhodnuto zatím není.

Hned od prvních minut dávali hráči z Litomyšle najevo, že chtějí uspět stůj co stůj. V 6. minutě se rozjel k soupeřově bráně Holík, který z obránců udělal stážisty a gólmanovi vyčistil roh branky – 0:1. Na nepříznivou situaci zareagovali domácí v 9. minutě, když nacvičenou souhru zakončil Schejbal – 1:1. Během následujících minut byl dvakrát vyloučen Mečiar, ale kvalitně sehraná oslabení byla skvělou zbraní Litomyšle. V 16. minutě se však zopakovala situace z deváté minuty a druhý gól si připsal Schejbal – 2:1. O minuty později si oslabení zahráli i domácí, ale nepříliš úspěšně. Po osmi vteřinách se dostal puk na modrou, kde stál Holík a bylo vymalováno – 2:2. První třetina tak byla pro Litomyšl herně na vysoké úrovni a byla příslibem do dalších kol zápasu.

Pohyb hráčů, napadání a skvěle zahrané pásmo. Tak by se dala popsat hra Litomyšle. Vše potvrdil neproměněným nájezdem Křesťan. Ve 23. minutě se však z gólu radoval Veverka – 3:2.Radost Kohoutů neměla dlouhého trvání. O vyrovnání se postaral ve formě hrající Vomočil – 3:3. Litomyšl navíc dostala výhodu hráče v poli. Tentokrát bylo potřeba 42 vteřin, aby vyslal puk na branku Mečiar a šikovnou tečí ji za gólmana usměrnil Křesťan – 3:4. Domácí následně dostali výhodu dvou přesilovek, když si šel v obou případech odsedět trest Večeřa. Ke střele se však téměř nedostali, a tak museli čekat na další šanci. Ta přišla díky nekázni a zbytečným prupovídkám ve 34. a 35. minutě. Trest v podobě 2+10 inkasovali Skoumal a Vomočil. Česká Třebová se ve dvojnásobné výhodě málokdy mýlí. Ve 36. minutě to potvrdil Krejza – 4:4. Navíc došlo k hrubce při rozehrávce Litomyšle a situace využil Křečan – 5:4. Do poslední části hry tak šli domácí s nepatrnou výhodou.

V poslední části se hrálo nahoru dolů. Nikdo nechtěl udělat chybu a zvláště ne oba brankáři. Domácí hráli jednoduše a hosté se tlačili do vyrovnání. V 52. minutě však zažili diváci ojedinělou situaci, která neudělal radost zejména těm, kteří jsou příznivci Kohoutů. Holík od vlastní modré poslal puk vzduchem přes celé hřiště k bráně. Efektivní zákrok gólmana hlavou se však nepovedl a puk skončil k překvapení hráčů i diváků v síti – 5:5. Tento výsledek pak svítil na světelné tabuli i po šedesáti odehraných minutách.

Prodloužení stejně jako v minulém zápase trvalo velmi krátce. Po 34 vteřinách putoval puk po ose Holík – Skoumal – Křesťan. Poslední jmenovaný v samostatném úniku zakončil mezi betony a o vítězi bylo jasno – 5:6.

Vladimír Vaněk, manažer: „Gratuluji soupeři k výbornému výkonu. I když nás od tříbodového vítězství dělilo necelých devět minut, podle mého názoru byla Litomyšl po většinu času lepším mužstvem.“

Martin Vandas (manažer): "Hráči odvedli výborný výkon po všech stránkách. Jsem za vítězství rád."

Bohumil Jakubec (asistent trenéra): "Poděkoval bych hráčům za odvedený výkon. Dali do zápasu srdce a dva body si zasloužili. Jsem rád, že na soupeřově hřišti byli slyšet naši fanoušci."