E0040, středa 24.10.2018, 18:30

HC LitomyšlHC Chrudim

3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Tři body do Chrudimi neodlétly

Domácí borci si v posledním utkání s chutí zastříleli. Čekal je však soupeř, který nechtěl nechtěl prohrát potřetí v řadě.  Nakonec tři body zůstaly po zásluze doma.

Kalousek (Klička) - Holík, Pazdera, Švec, Navrátil, Kovář, Mečiar, Šklíba, Starý - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Barkóci, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Zahradník, Budina

HC Chrudim:

Chalupa (od 30. minuty Matoušek) – Klement, Urban, Machač, Budínský, Javůrek, Burkoň, Pilař – Koreček, Novák, Plch – Kišš, Jiří Polák, Dobiáš – Haltuch, Ondřej Polák, Karásek – Štěpánek, Jan Polák

Branky a asistence: 11. Starý (Pilavka), 14. Starý (Skoumal), 30. Pilavka (Skoumal, Cink) - 55. Karásek (Machač)

Vyloučení: 2:1 (bez využití)

Střely: 24:31

Rozhodčí: Prchal - Schaffer, Padevět

Diváci: 196

Chrudim přijela do Litomyšle s odhodláním urvat po zápasovém půstu toliko potřebné body. Tempo zápasu od prvních minut nasvědčovalo tomu, že chce na domácí tým doslova vlétnout. Po prvních minutách získali hosté dokonce výhodu přesilové hry, když byl v 7. minutě vyloučen Mečiar. Tato výhoda však gólovou radost nepřinesla. Gólman Kalousek zachytal famózně a dokazoval to od prvních minut. Domácí celek našel recept na obranu Chrudimi poprvé v 11. minutě, když se prosadil dobře mířenou střelou obránce Starý – 1:0. Co zafungovalo poprvé povedlo se i podruhé. Ve 14. minutě si ten samý hráč poradil z podobné střelecké pozice – 2:0. První část tak přinesla radost příznivcům Litomyšle.

Druhá část hry byla ještě plynulejší. Píšťalky rozhodčích mlčely téměř ceou třetinu. Nikdo nebyl vyloučen a zakázaná uvolnění byla ojedinělým jevem. Obraz hry se nezměnil a brankáři pochytali veškeré střely. Diváci viděli útočnou hru v plné rychlosti.

Začátek třetí třetiny patřil Chrudimi, která doslova vlétla na led. Pozorná obrana Litomyšle však nedovolila vstřelení gólu a brankář Kalousek odváděl poctivou práci. V polovině zápasu se skóre změnilo, když se z těsné blízkosti prosadil Pilavka – 3:0. Chrudimské hráče útočné choutky nepřešly ani po inkasovaném gólu. Ve 48. minutě musel dokonce trenér Svatoš sáhnout po oddechovém času, aby si hráči mohli vydechnout. V 51. minutě došlo k rozruchu na ledě, když Klement přišpendlil Pazderu na mantinel. Za odměnu dostal trest 2+10. Přesilovka Litomyšle trvala pouhých 17 vteřin. Druhé a poslední vyloučení bylo odpískáno Litomyšli. I toto oslabení zvládli domácí borci s přehledem. Čestného úspěchu se dočkala Chrudim až v 55. minutě, kdy se prosadil Machač – 3:1. To však na zvrat v zápase nestačilo a nepomohlo tomu ani přitvrzení hry ani minutová power play. Litomyšl tak po zásluze brala všechny body.

Jan Svatoš, trenér: Kluci zápas odmakali. Kalousek zachytal velmi dobře. Lepší pozvánku na další zápasy jsme nemohli divákům dát.