E0019, středa 10.10.2018, 19:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Litomyšl

5:6 (3:2, 1:2, 1:2)

Zápas bolel, ale přinesl radost z výhry

V předchozím utkání nestačily málem kolonky v zápise na vstřelené góly. Tentokrát se to týkalo trestů, které poznamenaly ráz utkání. V Moravské Třebové se hrálo tvrdě na obě strany, ale hráči Litomyšle nedali soupeři nic zadarmo. Navíc si odvezli po zásluze tři body.

HC Slovan Moravská Třebová:

Turek (Galuška) - Pokorný, Rajnoha, Kolařík, Schneider, Muselík, Janošek, Kobza, Marek, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Čikl, Hajšman, Aulehla, Pavlovský

Kalousek - Švec, Holík, Pazdera, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý - Vytlačil, Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Kovář, Voříšek,Zahradník, Vomočil, Pilavka, Budina

Branky: 6. Čikl (Augustin, Faltus), 9. Fibrich (Augustin), 11. Augustin, 37. Faltus (Pavlovský, Rajnoha), 59. Pavlovský (Augustin, Rajnoha) - 2. Křesťan (Vomočil), 13. Pilavka (Holík) 27. Skoumal (Holík), 40. 27. Skoumal (Holík) 42. 27. Skoumal (Holík) 49. Pilavka (Švec)

Vyloučení: 15:16 (Kobza OT - Holík 5+OK, Starý OT) Využití: 3:1

Rozhodčí: Kratochvíl, Schaffer, Louda

Diváci: 328

Zápas začal pro Litomyšl velmi dobře. Zápas brankově otevřel ve 2. minutě Křesťan. Hned v 5. minutě však byl potrestán Starý a soupeř přesilovku o pár desítek vteřin využil. Trefil se Čikl - 1:1. soupeř se dostal na koně a hosté začali být pasivnější. Následoval trest v podobě dvou vstřelených branek. V 9. minutě trestal Fibrich - 2:1 a v 11. se v přesilové hře prosadil Augustin - 3:1. Trenér Svatoš na nepříznivou situaci reagoval oddechovým časem a jeho slova padla na úrodnou půdu. Ve 13. minutě zaúřadoval Pilavka a hned byl pohled na tabuli radostnější. - 3:2.

Ve druhé třetině převzali otěže zápasu hráči Litomyšle. Skvělá hra ve středním pásmu dělala Slovanu velké problémy a z toho pramenily i fauly. Ve 27. minutě se trefil Skoumal a bylo vyrovnáno - 3:3. O pár minut později zpestřila hru šarvátka a rozhodčí tresty nešetřil. Domácí dostali v 35. minutě dokonce výhodu dvou hráčů v poli. Obrana Litomyšle sice dokázala této přesilovce čelit, ale ve 5 na 4 už tomu tak nebylo. V 37. minutě se prosadil Faltus - 4:3. Trest střídal trest až do konce třetiny. Větší prostor vyhovoval dvojici Skoumal - Holík a v poslední minutě se prvně jmenovanému podařilo vyrovnat - 4:4. Gólů mohli diváci vidět v této části hry mnohem více, ale Litomyšl spálila několik tutovek a rozhodčí k tomu navrch neuznali tři góly, z toho jeden krátce před koncem třetiny!

Do závěru zápasu bylo skóre vyrovnané a stejně tak i hra. Domácí byli nebezpeční a zároveň neubylo faulů. Bohužel přibyla i zranění a rozhodčí nešetřil vyššími tresty a do kabin tak putovalo celkem trio hokejistů. Ve 42. minutě se ukázalo, že je potřeba mít v týmu střelce extratřídy. V tomto zápase tuto definici naplnil Skoumal, který po nahrávce od Holíka ve hře 4 na 4 dovršil hattrick - 4:5. Za pár minut bylo na lavičce Litomyšle ještě veseleji, když se ve 49. minutě trefil Pilavka - 4:6. Dohrát v klidu by bylo fajn, kdyby nepřišla divoká 58. minuta. V čase 57:44 Holík obdržel pětiminutový trest, domácí si vzali time a následovalo odvolání brankáře. Čas 58:19 a radost na domácí lavičce. Výhodu využil Augustin - 5:6. 59:50 a hraje se 6 na 3! To už však na výsledku nic nemění. Hráči Litomyšle zvládli takticky celý zápas a závěr toho byl jen důkazem.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: Zápas byl hodně bojovný, ale zvládli jsme jej po taktické stránce. Nejlepším hráčem utkání byl určitě Skoumal.