E0004, neděle 30.09.2018, 17:00

HC LitomyšlHC Spartak Choceň

4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Vstup do soutěže vyšel na výbornou

První utkání nové sezony a hned derby. Do Litomyšle dorazila Choceň, která chtěla odčinit prohru z přípravy. Dva góly jí na vítězství nestačily, a tak jsou tři body doma. V zápase se blýskly jak nové posily, tak dravé mládí.

Kalousek - Švec, Holík, Pazdera, Navrátil, Mečiar, Starý - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Kovář, Zahradník, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Budina

HC Spartak Choceň:

Koutský - Voříšek, Jankovský, Novák, Knytl, Březka, Lichtag - Pilař L., Mäki, Zavřel, Skotar, Bednář, Vantuch, Syrovec, Černý, Pilař M.

Branky a nahrávky: 7. Jakubec (Švec), 30. Skoumal (Pilavka), 45. Cink (Skoumal), 46. Křesťan (Mečiar) - 22. Zavřel (Mäki), 33. Syrovec (Pilař L.)

Rozhodčí: Hájek - Bohuněk, Hájková

Vyloučení: 7:12 + navíc Skoumal (LIT) OT, Cink (LIT) OT, Skotar (CHN) OT, využití 0:1, oslabení 1:0

Diváci: 322

První zápas sezony začal vhozením čestného buly, o které se postarali starosta Litomyšle Radomil Kašpar a bývalý starosta Chocně Ladislav Valtr. Poté následoval kvapík na ledě a po pár vteřinách první přesilovka hostí. Radost z gólu však měla jako první domácí střídačka. V 7. minutě se prosadil Jakubec – 1:0. Do konce třetiny si ještě oba týmy zahrály dvakrát v početní výhodě, ale brankáři vzdorovali všem pokusům o vstřelení branky. Aktivnější střelci Litomyšle však dávali tušit, že mají dobře natrénováno.

Vstup do druhé části hry se nepovedl. Po 66 vteřinách skóroval Zavřel – 1:1. Šance Litomyšle zmařil Koutský. A chyby v rozehrávce musel zachraňovat Kalousek. V 30. minutě poslal Pilavka puk na bránu, který doputoval ke Skoumalovi a ten se nemýlil – 2:1. Další gól mohli hráči přidat v přesilovce 5 na 3. Ta se však nepovedla a v následné výhodě jednoho hráče v poli se stalo to nejhorší. V 33. minutě si poradil z těsné blízkosti Syrovec – 2:2. Vyrovnaný stav se dokonce druhé části hry nezměnil.

Po přestávce se dokázali lépe zkoncetrovat hosté, ale Kalousek tentokrát nekapituloval. Ve 45. minutě se však ocitl před gólmanem Chocně Cink a ranou pod víko rozradostnil publikum – 3:2. Stejný scénář se odehrál před tou samou brankou ve 46. minutě. Jen se v roli střelce představil Křesťan – 4:2. Zbytek utkání byl na obou stranách nervózní a mohly za to četná vyloučení. Ze sedadel zdvihlo diváky už jen boxerské vystoupení Cinka a Skotara.

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: První třetina byla dobrá. Druhou část utkání jsme ztratili špatným začátkem. Před třetí třetinou jsme si v kabině vyříkali naše nedostatky a výsledek se dostavil. V celém zápase jsme soupeře přestříleli, ale nedařili se nám přesilovky, na kterých musíme zapracovat. Vyzdvihnout bych chtěl výkon choceňského gólmana. Tlak na hráče byl v prvním zápase a ještě k tomu derby, opravdu velký. V dalších utkáních to bude uvolněnější.