HC Česká Třebová : HC Litomyšl 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter – Pražák, Procházka, Krejnus, Jan Moučka, Šimončič, Hemský, Vlček, Zadina, T. Prachař, Jindřich, Šejba, Křečan, Jaroslav Moučka, Pejcha, Urban, Blecha, Čada

HC Litomyšl:

Kalousek - Dvořák, Novotný, Skoumal, Barkóci, Zahradník, Bor, Voříšek, Hynek, Pilavka, Budina, Bláha, Jankovský, Kovář, Šklíba, Mečiar

branky HC Litomyšl:  5. Bláha (Bor, Jankovský), 28. Skoumal (Šklíba), 44. Budina (Pilavka, Barkóci), 45. Mečiar (Novotný, Budina)

branky Kohouti Česká Třebová:  13. Jindřich (Prachař), 28. Vlček (Hemský, Šimončič), 49. Jindřich (Prachař)

Diváci: 508

Stadion: Stadion Česká Třebová

Komentář

Kohouti z České Třebové dokáží soupeře oslabit už jen svoji soupiskou. Jména, která zdobí krajskou ligu už několik let, nebo jsou spojována s extraligou, dokáží nahnat strach. Hráči Litomyšle však zbraně nesložili a Kohoutům vyjeli načechrat peří navzdory vichřici i marodce.

Když si hráči věří a poslechnou trenéra, tak si divák mne ruce. Důkaz? V 5. minutě se od modré napřáhl Bláha, který v minulém zápase fanoušky nepotěšil, a střelou k tyči poslal Litomyšl do vedení – 0:1. Nebylo to však ojedinělá střela. Statistiky z poloviny první třetiny potvrzují, že domácí gólman měl od začátku více práce. Když je potřeba změnit styl, tak se hodí „bitka“. Ve 12. minutě putovali na trestnou lavici Zahradník a Hemský. Necelou minutu po jejich návratu na led se slova ujalo duo Jindřich – Prachař a první jmenovaný vyrovnal – 1:1. Další vzájemné vyloučení v 18. minutě změnu na světelné tabuli neznamenalo a pouze fanoušky ubezpečilo, že je zápas správně vyhecovaný.

Po pěti minutách prostřední periody míří na trestnou lavici Pilavka, ale domácí své výhody nevyužívají. Ve 28. minutě si více jak pět set diváků zakřičelo GÓL! Nejprve se trefil Skoumal, kterému nabil Šklíba – 1:2. Za dvacet vteřin bylo vyrovnáno. Úspěšný střelec byl Vlček – 2:2. V polovině zápasu se vyrovnávají střelecké statistiky. Domácí, vědomi si svého postavení v tabulce, začínají střílet častěji. V 33. minutě si také nezvykle berou oddechový čas. Ani ten však nemění poměr vstřelených gólů. Domácí tým hraje svižně a častěji střílí. Soupeř z Litomyšle odpovídá zodpovědnou a obětavou hrou. Do kabin odchází oba celky za vyrovnaného stavu.

Závěrečná třetina je pro Litomyšl v této sezoně alfou a omegou utkání. Nejinak je tomu i v České Třebové. Vstup do rozhodující fáze hry se nepovedl. V tomto zápase se tradičně zásah do zápisu uskutečnil po pěti odehraných minutách. Trest dostal Mečiar. Oslabení se však stalo radostí pro tým ze Smetanova města, ač se to v danou chvíli tak nejevilo. Ve 44. minutě se do statistik v oslabení zapsalo toliko oblíbené trio Budina – Pilavka – Barkóci, když gól vstřelil prvně jmenovaný – 2:3. To však nebylo od hráčů Litomyšle všechno. Krátce po vypršení trestu se dostal po přihrávce Novotného do útoku obránce Mečiar. Ten se jal odčinit svůj trest tím nejlepším způsobem, když na druhý pokus zakončil a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 2:4. Radost, kterou čekal málokdo, trvala do 49. minuty. Svou střeleckou roli bezchybně zahráli opět Jindřich s Prachařem a stejně jako v první třetině se nemýlili – 3:4. Deset minut do konce by se dala atmosféra na stadioně krájet, zvláště když si domácí tým svou rychlostí a zkušeností hráčů sebral převahu na hřišti. V 59. minutě domácí trenér odvolal brankáře. Pouhých třináct vteřin však trvalo přečíslení na ledě. Vyloučení Prachaře počet hráčů vyrovnalo. O necelou minutu později zamířil na trestnou lavici i hráč Litomyšle a Třebová má šanci srovnat. Litomyšl mohla naopak trefit prázdnou branku. K ani jednomu nedošlo a tak tři body po bojovném a obětavém výkonu byly po zásluze připsány do tabulky hráčů s lilií na prsou. „Odehráli jsme nejlepší utkání v sezoně. Více jak pět set diváků vytvořilo krásnou kulisu zápasu a je škoda, že tomu není v Litomyšli,“ řekl po utkání Martin Vandas, manažer klubu.

Ohlasy

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů: „Soupeř bruslil a hrál organizovaně, to stačilo. Někteří fanoušci, kteří viděli náš tým ve středu v Chocni a potom v neděli doma s Litomyšlí, zřejmě zamíří hned v pondělí k očnímu lékaři. Hráči by se svým fandům měli za předvedený výkon omluvit.“

"Podali jsme dobrý týmový výkon. Kluci hráli dobře hlavně dozadu a podržel nás gólman Kalousek. Navíc se nám dařilo i střelecky a využili jsme šance, které jsme měli," řekl po utkání trenér Jan Svatoš.