E0185, neděle 04.03.2018, 17:00

HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Brány finále se nám zavřely

Ke třetímu utkání zajížděla Litomyšl na led České Třebové s odhodláním potrápit soupeře a vrátit sérii na domácí led. Zatímco první přání se vyplnilo, tak druhé nikoliv. Sympatický výkon na favorita ani tentokrát nestačil.

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Procházka, Verner - Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba - Křečan, Vlček, Pejcha – Zítka, Knytl, Pirkl

Kalousek – Šklíba, Kovář, Budina, Polák, Navrátil, Bláha, od 21. minuty Mečiar – Barkóci, Musil, Skoumal – Svatoš, Pilavka, Zahradník - Dvořák, Švec, Vomočil – Voříšek

Branky: 7. T. Prachař (Šejba), 17. Jar. Moučka (Křečan, Škvor), 20. Šejba (Lesák, Jindřich) – 27. Musil (Skoumal), 46. Musil (Skoumal, Mečiar).
Rozhodčí:
Barek, Kratochvíl – Holeček, Kis.
Vyloučení:
6:7. Využití: 2:1.
Konečný stav série: 3:0.

Diváci: 785

Přesilové hry se ukázaly být alfou a omegou všech tří utkání. I tentokrát početní výhody lépe zužitkovali domácí. První přesilovku zvládli hosté bez inkasované branky. Druhou nikoliv. V 7. minutě dostal přesnou přihrávku Prachař – 1:0. Další četné útoky odrážel skvěle chytající Kalousek a útočná kohoutí letka neměla důvod k radosti. K výpadům se dostali i litomyšlští hráč. Šklíba, Švec a ani Vomočil však na brankáře Nimmerrichtera nevyzráli. V 17. minutě svedl souboj s Kalouskem Moučka a radost byla na straně střelce – 2:0. Okamžitý protiúder Pilavky a Kováře však stejný výsledek neměl. Minutu před koncem si zahráli domácí přesilovku, kterou se jim za zvuku sirény ukončující třetinu podařilo zužitkovat. Čas v zápisu 19:59 a střelec Šejba – 3:0.

Ve druhé třetině byla Litomyšl lepším celkem a projevilo se to i na skóre. Šanci Zahradníka zlikvidoval domácí gólman a stejně tak si poradil v následném oslabení. Ve 27. minutě poslal Skoumal přihrávku Musilovi a ten už se nemýlil – 3:1. Protože však brankáři předvedli perfektní výkony, tak se do konce druhé části hry z gólu neradoval nikdo.

V úvodu třetí části hry zvládli litomyšlští hru v oslabení a navíc se prosadili i v přesilové hře. Ve 45. minutě se trefil podruhé v utkání Musil. O tři minuty mohlo být vyrovnáno. Mečiar se vydal do útoku, ale nedovoleně ho zastavil Pražák. Z nařízeného trestného řízení vyšel jako vítěz Nimmerrichter. Ten se vytáhl i při dalších četných šancích hráčů Litomyšle. V 57. minutě putoval na trestnou lavici Moučka. Přesilovka však vyrovnání nepřinesla. V čase 58:49 si trenér Svatoš vybral oddechový čas a následně zkusil hru bez brankáře. Na postupu Třebové do finále se však nic nezměnilo.

Ve finále se utkají Moravská Třebová a Česká Třebová. Litomyšl čekají dva zápasy o třetí místo s Hlinskem.

Jaromír Jindřich, trenér: „Zápas jsme výborně rozehráli, pak přišlo uspokojení a herní výpadek. Nakonec jsme to vybojovali a jsme rádi. Litomyšl nebyla tak snadným soupeřem, jak by se mohlo na první pohled zdát.“

Michal Budina, kapitán: „Bohužel jsme neproměnili nějaké gólové šance. Ve třetí třetině jsme se herně zvedli, škoda nevyužitého trestného střílení. Mrzí mne, že jsme v celé semifinálové sérii soupeře víc nepotrápili.“

Jan Svatoš, trenér

O utkání: Nehráli jsme špatně, ale vyrobili jsme zbytečné fauly. Soupeři gratuluji k postupu. Děkuji fanouškům za fandění a věřím, že nás podpoří i v bojích proti Hlinsku.

O sérii: Kázeň a disciplína nás stála lepší výsledek. Nepřipravili jsme se na jiný styl hry. Třebová zaslouženě postoupila do finále. Série nebyla rozhodně odevzdaná. Nevypustili jsme žádný zápas výkony jsou dobrým odrazovým můstkěm pro další sezonu.

K utkání o třetí místo: "Hlinsko bylo pro mne černým koněm soutěže. Mají dobrý kádr. Zvítězí ten, kdo bude mít lepší motivaci."