HC LitomyšlHC Kohouti Česká Třebová

3:9 (1:3, 2:2, 0:4)
Petr Šilar |

Na ledě jsme nechali vše

Odčinit výsledek prvního zápasu a vyrovnat sérii. To byl cíl hráčů Litomyšle ve druhém semifinálovém utkání proti České Třebové poslední mrazivý únorový den. Ani zlepšený výkon však na útočnou kohoutí letku nestačil.

HC Litomyšl:

Kalousek (8. Klička) – Starý, Polák, Šklíba, Mečiar, Navrátil, Bláha – Dvořák, Švec, Vomočil - Barkóci, Kovář, Skoumal – Budina, Pilavka, Voříšek – Zahradník, Musil

HC Kohouti Česká Třebová:

Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Procházka, Verner - Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – T. Prachař, Jindřich, Šejba - Křečan, Vlček, Pejcha – Zítka, Knytl, Pirkl.

Branky: 13. Barkóci (Mečiar), 29. Šklíba (Skoumal), 32. Pilavka (Skoumal) – 4. Pražák (Fúzik, Jar. Moučka), 6. Cik (Vlček), 8. Křečan (Prachař), 30. Prachař (Lesák), 37. Prachař (Jindřich), 46. Fúzik (Jar. Moučka, Hemský), 49. Jar. Moučka (Prachař, Fúzik), 52. Jar. Moučka (Hemský, Škvor), 53. Zítka (Šejba).

Rozhodčí: Čížek, Hájek – Teplý, Vepřovský. Vyloučení: 12:13 (navíc Prachař na 10 minut). Využití: 1:2.
Stav série: 0:2.

Diváci: 460

Komentář

Do utkání vstoupili oba týmy opatrně. Počáteční oťukávání prolomil ve 4. minutě Pražák, který patrně s tečí některého z bránících hráčů vstřelil první gól utkání – 0:1. O dvě minuty později bylo pro domácí ještě hůře před Kalouskem uspěl Cik – 0:2. Litomyšl odpověděla zvýšenou útočnou aktivitou, ale soupeř trestal. V 8. minutě vystřelil Prachař na Kalouska, který puk vyrazil a Křečan se nemýlil – 0:3. Domácí trenér si vzal oddechový čas a Kalousek volno. Po krátké pauze se ocitl před hostujícím gólmanem Dvořák, který však tutovku neproměnil. Aktivní hra Litomyšle přinesla ovoce, když Mečiar poslal přesnou přihrávku rozjetému Barkócimu a ten rozradostnil litomyšlský stadion – 1:3. Zvýšená aktivita a zlepšená hra však další góly nepřinesla a do první třetiny tak diváci kromě malé potyčky neviděli nic.

Po dvou minutách druhé části hry se vyznamenal Klička. Na druhé straně proti Voříškovi pro změnu Nimmerrichter. Následující tři minuty zaměstnali nejvíce zapisovatele zápisu, kteří zaznamenali čtyři tresty. Hráči ctící lilii zamkli Kohouty v obranné třetině, ale puky nemířili do sítě. Po přesilovce hostí následovala litomyšlská, kterou po pár vteřinách zužitkoval Šklíba, který vyslal od modré nechytatelnou střelu – 2:3. O minuty později se hra na chvíli zastavila, když se rozhodčí ztratili v trestech, které znamenali zaplněné trestné lavici pěti hráči. Následně Česká Třebová dostala v polovině zápasu dárek v podobě dvojnásobné přesilovky a to znamenalo jediné. Prachař – 2:4. Na to odpověděl o minutu později Pilavka, který vymetl pavučiny v rohu třebovské branky – 3:4. Následovala dvojitá výhoda Litomyšle, která srovnání nepřinesla. V 37. minutě se prosadil podruhé Prachař – 3:5. Domácí se vrhli do útoku, ale další branky se nedočkali.

Závěrečná třetina byla ze strany domácích plná snahy a hráči se nehodlali smířit s výsledkem. Z branek se však radovali příznivci z druhé strany kopce. V 46. minutě Třebovští přečíslili obranu a na konci úspěšné akce stál Fúzik – 3:6. Ve 49. minutě stačilo hostům jen šest vteřin na vstřelení branky, když Klička neudržel puk u kterého byl první Moučka – 3:7. Ten samý hráč o tři minuty vymíchal Kličku – 3:8. V 53. minutě v přesilovce blýskl individuální akcí Zitka a uzavřel účet zápasu – 3:9. Domácí se sice snažili, ale soupeře nedokázali přelstít. Závěr zápasu tak přinesl jen další tresty na obou stranách. Česká Třebová zvládla i druhé utkání a vede v sérii na tři vítězná utkání 2:0.

Ohlasy

Jan Svatoš, trenér: Hrozný začátek. Hra se však postupně zlepšila a je jen škoda, že jsme neproměnili šance. Závěrečná třetina zkopírovala tu druhou z České Třebové.

Michal Budina, kapitán: „Soupeř z pěti střel vstřelil tři góly a my jsme střelecké štěstí neměli. Do půli zápasu jsme drželi tempo, ale za stavu 3:6 došlo ke zlomu a my jsme góly na rozdíl od soupeře nedávali. Věřím, že třetí zápas vyhrajeme a vrátíme sérii na domácí led. Rozhodně nenecháme soupeři nic zadarmo.“

Jaromír Jindřich, trenér: „Začali jsme výborně. Potom jsme však, jak se říká, nechali soupeře čuchnout a přišly problémy. Litomyšl vsadila ve druhé třetině na hru, která nám není vlastní, a to ji vyšlo. V závěrečné třetině jsme se uklidnili a agresivního soupeře jasně přehráli. Máme druhé vítězství. Rád bych pozval fanoušky na nedělní domácí duel, ve kterém chceme udělat rozhodující krok na cestě do finále.“

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.