HC LitomyšlHC Chotěboř

3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Kalousek (Klička) - Polák, Bláha, Jankovský, Kovář, Šklíba, Mečiar, Starý - Dvořák, Solnička, Novotný, Skoumal, Barkóci, Zahradník, Bor, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Budina

8. Křesťan(Havel), 15. Barkóci(Pilavka), 19. Dvořák(Eis), 22. Eis(Dvořák), 29. Barkóci(Vomočil,Pilavka), 34. Voříšek, 46. Eis(Dvořák), 60. Vácha

První domácí utkání tribuny nezaplnilo. A byla to velká škoda. Domácí hráči nastoupili s plnou polní a hned od první minuty zasypali hostujícího gólmana několika pěknými střelami. Svižné tempo nezachytili hosté, kteří však z ojedinělých výpadů zkoušeli pozornost Kalouska. Ten zůstal jistý až do 8. minuty, kdy se před ním po výpadku obrany zjevil Křesťan, který vstřelil úvodní branku – 0:1. Vzápětí dostala Chotěboř výhodu hráče ve hře, tu však nevyužila a svou převahu projevili litomyšlští hráči. Ve 14. minutě začaroval gólman hostí a šance na vstřelení gólu se zmenšili. Tento po cit se v šak ukázal jako lichý. V 15. minutě tlak zesílil natolik, že se před brankou ocitl Pilavka, který nahrál Barkócimu a ten z otočky rychlou střelou prolomil kouzlo Peška. Další pasáž hry měla svižný průběh. V 18. minutě zahrozili hosté, ale Kalousek odolal. Jen na okamžik. Pouhá vteřina odběhla z poslední minuty první části hry a drobný výpadek v obraně znamenal další gól. Kalousek byl proti přesile bezmocný. O zakončení se postaral Dvořák – 1:2. Domácí hra nepostrádala vtip ani rychlost. Na vedení v zápase to bohužel nestačilo.

Druhá třetina začal mnohem hůře než ta první. Hned 22. minuta potěšila hráče se lvem na prsou. Trefil se Eis – 1:3. Převaha hostí pokračovala ale bojovný výkon domácích držel šance na urvání prvních bodů. O rozruch se postaral pouze hlavní arbitr, který se rozhodl nechat plynout hru. Když to vypadalo nejhůře, tak se domácí zabydleli před brankou. Vomočil našel v 29. minutě Barkóciho a ten se ani napodruhé nemýlil – 2:3. Hra, ze které nikdo netěžil a více než týmovost rozhodovaly individuality sedla v prostřední části Voříškovi. Za svůj výkon byl odměněn. V 34. minutě vyslal z levé strany na hranici kruhů střelu „nestřelu“, proti které gól man Pe&s caron;ek vyjel. Puk jej přeskočil a doputoval do branky – 3:3. O tři minuty později mohli hráči Litomyšle navýšit skóre v přesilové hře. Jejím výsledkem byla jen zlomená hůl po tvrdé střele Skoumala, která vylétla ke střeše. Ani štěstěna nehrála v domácích barvách. Možnost vstřelit hattrick zabránila Barkócimu konstrukce Peškovy branky. V 38. minutě si oba týmy vyzkoušely hru 4 na 4. Pro diváka zajímavá pasáž nepřinesla změnu na světelné tabuli.

Poslední část hry slibovala rozuzlení utkání, do kterého oba týmy vložily maximum svých sil. V některých pasážích tak byla vidět únava na obou stranách. Ve 46. minutě se sám vydal na bránu Dvořák, který neměl díky dotírajícímu hráči čas na zakončení. Nedáš, tak dostaneš. Čas 45:45 zamotal hlavu nejednomu znalci pravidel. Před brankou došlo k nepřehledné situaci. Jasné bylo pouze to, že si hostující duo Dvořák – Eis připsalo gól a asistenci jako ve 22. minutě. Zároveň však byl ve stejném čase vyloučen chotěbořský Mašek – 3:4 Nabídnutá přesilovka nebyl odehraná špatně, ale vyrovnán í nepřinesla. V následující části hry tempo opadlo, ale stále byly ve hře důležité body. Sedmnáct vteřin před koncem třetiny se o zvrat pokusil Vomočil, ale jeho střela skončila uprostřed branky. Následné vhazování znamenalo hru 6 na 5. Uběhlo deset vteřin a kapitán hostí Vácha poslal puk na opuštěnou klec a s pomocí tyčky rozhodl – 3:5. „Hokej se líbil, ale chyběly góly,“ zaznělo z publika po utkání.

„Podali jsme lepší výkon jak v Hlinsku. Střelecky to bylo dobrý zápas. Chybí nám větší důraz před brankou. Soupeř dobře bránil a našim bekům chybí zkušenosti. Očekávám do dalších zápasů pomoc od starších hráčů a méně individuálních chyb od všech,“ řekl po utkání trenér Jan Svatoš.