E0173, středa 14.02.2018, 18:30

HC LitomyšlHC Chrudim

0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Hokejové srdce zůstalo u ledu

Cíl zápasu byl jasný. Pokusit se o zázrak sezony a porazit potřetí za sebou Chrudim. Zápas, který přilákal na stadion rekordní návštěvu byl plný očekávání. Chrudim však ukázala, proč vyhrála zaslouženě základní část soutěže.

Kalousek – Šklíba, Mečiar, Budina, Bláha, Starý, D. Polák, Navrátil – Skoumal, Kovář, Dvořák, Zahradník, Voříšek, Pilavka, Barkóci, Švec, Musil, Vomočil, Svatoš, Hynek.

HC Chrudim:

Ament (Chalupa) - Burkoň, Budinský, Klement, Seidler, Brožek, Kalous - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Polák Jan, Polák Jiří, Polák Ondřej

Branky a asistence: 10. O. Polák (Koreček, Jiří Polák), 28. Novák (Dobiáš, Klement), 29. Klement (Seidler), 37. Kišš (Jan Polák), 41. Haltuch, 49. Hudec (Karásek).

Rozhodčí: Prchal – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 8:4, navíc Starý a Mečiar (oba LIT) 10 min. OT, Ament (CR) 5 min + OK. Využití: 0:2.  Stav série: 2:2.

Diváci: 426

Zápas začal ve svižném tempu. Domácí bez bázně a s odhodláním a hosté s pocitem, že musí vyhrát stůj co stůj. Bojovnost ani jednomu celku nechyběla. Šlo jen o to zda Litomyšl potvrdí formu z posledních dvou utkání, nebo Chrudim z celé sezony. Hned v první minutě si zahráli oba týmy 4 na 4, ale na skóre se nic neměnilo. V 8. minutě už si Chrudim zahrála regulérní přesilovku. Litomyšl ji odehrála dobře, ale tlak hostí byl silný. Navíc byl přetaven záhy po výhodě v úvodní gól, pod který se podepsal Koreček – 0:1. V 11. minutě zatrnulo domácímu publiku, když brankář Kalousek schytal pumelici do hlavy. Po krátkém přerušení se však hrálo dál. Hráči Chrudimi věděli, že nemají co ztratit a veškeré své síly vrhli do útoku. V 16. minutě však museli čelit ofenzivě Litomyšle. Gól však nepadl, ale na ledě se začalo přiostřovat. V té samé minutě si tak domácí zahráli přesilovku. Z té však vytěžili pouze převahu na ledě. Gól se nepodařilo vstřelit ani v přesilovce, která přišla minutu před koncem třetiny.

Úvodní vteřiny patřily početní výhodě domácích, ale bez náznaku vyrovnání. Následující minuty měly nádech play off, ale fanoušci se gólu nedočkali. V 27. minutě se Chrudim po dlouhém váhání rozhodčího dočkala přesilovky, která vyvrcholila tlakem před brankou a následně i gólem v 28. minutě z hole Nováka – 0:2. O pár vteřin později dostala Chrudim další výhodu hráče v poli a přetavila ji po pěti vteřinách. Střelou od modré se prosadil Klement – 0:3. Následoval time out domácích, kteří vrhli veškeré síly do útoku. Chrudim ihned využila děr v obraně a začala oplácet stejnou mincí. Sprcha přišla v 37. minutě kdy dobře vyhrané buly Chrudim přetavila v branku od Kišše – 0:4. Závěr třetiny poznamenalo jenom rozbité plexisklo, a tak se šlo do kabin o chvilku dříve.

Třetí třetina byla o pár vteřin delší kvůli rozbitému sklu. Skóre však naznačovalo, že to nebude mít na zápas vliv. Hned v první minutě propadla domácí obrana – 0:5 z hokejky Haltucha. Po faulu brankáře Amenta, který znamenal jeho konec v zápase, si domácí zahráli i dvojitou přesilovku, ale ani z té se nepodařilo vytěžit gólovou radost. V 49. minutě uzavřel gólový účet Hudec – 6:0. Zbytek utkání byl dohrán z povinnosti.

Chrudimští přestříleli Litomyšl 45:27 a srovnali stav série na 2:2. Rozhodující utkání se odehraje v neděli 18. 2. na zimním stadionu v Chrudimi.

Jan Svatoš, trenér: „Nezasloužili jsme si vyhrát. Oproti posledním zápasům nám chyběl důraz.“