E0165, středa 07.02.2018, 18:30

HC LitomyšlHC Chrudim

4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Chrudimské letce jsme přistřihli křídla

Odveta na domácí hřišti ve druhém čtvrtfinálovém zápase byla plná očekávání. Litomyšl v Chrudimi sice prohrála, ale zanechala na hřišti nejlepšího celku po základní části soutěže velmi dobrý dojem. Šance na vyrovnání série tak nebyly nulové.

Kalousek – Šklíba, Mečiar, Bláha, Starý, Budina, D. Polák, Jankovský – Skoumal, Kovář, Dvořák, Pilavka, Voříšek, Zahradník, Svatoš, Musil, Švec, Hynek

HC Chrudim:

Ament - Pilař, Burkoň, Budinský, Klement, Kalous, Seidler, Brožek - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Cvrček, Polák Jan, Polák Jiří

Branky a asistence: 17. Dvořák (Skoumal), 25. Barkóci (Pilavka, Voříšek), 42. Barkóci (D. Polák), 55. Starý (Barkóci, Švec) – 12. Brožek (Haltuch), 33. Plch (Kalous), 59. Plch (Dobiáš).

Rozhodčí: Čížek – Padevět, Holeček. Vyloučení: 3:3, navíc Dvořák (LIT) 10 min. OT a 5 min + OK. Využití: 0:1. Stav série: 1:1.

Diváci: 166

Od první minuty se hrál svižný hokej z obou stran. Chrudim neponechala nic náhodě a stejně jako v prvním zápase se pokoušela vstřelit gól v první minutě. Hráči Litomyšle se však nenechali zaskočit a vložili do hry to nejlepší. Oba gólmani měli co dělat a diváci se nenudili. V 5. minutě si zahrála Chrudim přesilovku. Tu však domácí skvěle ubránili díky své aktivní hře. V minulém zápase chyběla Litomyšl střelba, ale v tomto zápase se situace změnila. Z každé pozice létaly na Amenta puky, které však zkušený gólman dokázal vytěsnit. Neuspěl tak Starý ani Musil, kteří se snažili vsítit vedoucí branku. V 8. minutě si hru v přesilové hře vyzkoušeli i domácí. Bohužel ve své snaze neuspěli Šklíba ani Pilavka. Ve 12. minutě svou útočnou snahu hosté s orlicí na prsou zužitkovali a Brožek z těsné blízkosti procpal puk za Kalouskova záda - 0:1. I nadále se pokračovalo v atraktivním hokeji. V 17. minutě kde se vzal, tu se vzal Dvořák před Amentem a nenápadná střela zapadla za záda chrudimského gólmana v bráně – 1:1. Svižná hra do konce třetiny góly nepřinesla.

Ve druhé části zápasu hra zvolnila. Přetlačit Chrudim není jednoduché, ale hokejová chytrost je dar k nezaplacení. Předvedli ji Pilavka s Barkócim. Kdy druhý jmenovaný dostal krásnou přihrávku, kterou nešlo neproměnit – 1:2. Oko diváka zaplesalo. Opticky lepším týmem byla Litomyšl, ale nepřesnosti na obou stranách byly očividné. V 33. minutě se domácí přesvědčili o tom, že za chyby se platí. Neodehraný puk do bezpečí a rozhozená obrana. Důsledek zcela jasný. Gól Chrudimi z hole Plcha – 2:2. V 35. minutě mohlo být ještě hůře, protože výhodu hráče v poli dostala Chrudim. Naštěstí pouze na minutu. V 38. minutě se krásnou akcí blýskl Starý, kterého v útoku podpořil Svatoš. Ve 40. minutě obdržel Dvořák trest 2+10. Třetina však byla dohrána bez změny skóre.

Začátek třetiny začali domácí v oslabení. Uběhla však necelá minuta po konci trestu a podruhé v zápase se vyznamenal Barkóci – 3:2. Následoval boj o každý metr ledu. Fanoušci upřeli zrak na hodiny, ale do konce utkání bylo daleko. Trenér Svatoš naordinoval dobrou taktiku, a tak diváci sledovali vyrovnaný souboj. V 55. minutě vyslal puk od modré Starý a způsobil radost příznivcům Litomyšle – 4:2. „Štěstí...“ okomentoval stručně gól jeho autor. V 57. minutě se stalo to, co si nikdo nepřál. Dvořák obdržel trest 5+OK. Pro Litomyšl to znamenalo ubránit prodlouženou přesilovku. Ledová plocha se stala bojištěm. Každý puk mířící z obranného pásma sklidil úspěch. Chrudim však hrála skvěle a v čase 58.07 se ke střele dostal Plch a nedal Kalouskovi šanci – 4:3. Divákům zatrnulo. Chrudim útočné pásmo nechtěla opustit. Útočné snahy hostů však ukončil faul v čase 57.57. Vítězství tak bylo zpečetěno!

Jan Svatoš, trenér: Získali jsme první bod. Oceňuji dobrý bojovný výkon. Základ úspěchu byl v zákrocích brankáře Kalouska.