E0161, neděle 04.02.2018, 18:00

HC ChrudimHC Litomyšl

5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Bojovný výkon na favorita nestačil

Prvním zápasem odstartovalo play off, ve kterém Litomyšl vyzvala Chrudim. Zápasy proti nejlepšímu celku sezony jsou vždy výzvou. Jasného není dopředu nic a i někteří současní hráči si dobře pamatují postup z pozice outsidera právě proti tomuto soupeři. Zopakuje se historie i letos? Výsledek prvního zápasu tomu nenasvědčuje. Vše se však může ve středu změnit.

HC Chrudim:

Ament - Pilař, Hudec, Burkoň, Budinský, Klement, Kalous, Seidler, Brožek - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák O.. Polák Jan, Polák Jiří

Kalousek - Jankovský, Kovář, Bláha, Mečiar, Starý, Švec, Polák, Dvořák, Svatoš, Skoumal, Barkóci, Musil, Zahradník, Voříšek, Šklíba, Hynek, Pilavka, Budina

Branky a asistence: 1. Haltuch (Jan Polák), 18. Plch (Dobiáš, Novák), 38. Kišš (Kalous), 54. Dobiáš (Haltuch), 59. Jan Polák (Kišš) - 12. Pilavka (Starý), 57. Barkóci (Švec)

Vyloučení: 2:2, V oslabení: 1:0, Střely: 49:19

Rozhodčí: Prchal - Málek, Souček

Diváci: 296

Od první minuty domácí dokazovali, proč vyhráli základní část soutěže. Po 52 vteřinách se k odraženému puku dostal Haltuch a otevřel skóre zápasu – 1:0. „Vlítli na nás a udělali jsme chybu v bránění,“ popsal situaci trenér Jan Svatoš. Tlak pokračoval a Kalousek čelil četným útokům a úspěch slavil i s pomocí brankové konstrukce. Ve 12. minutě se do útoku vydala dvojice Starý – Pilavka a nejproduktivnější hráč základní části se ranou pod víko nemýlil – 1:1. O chvíli později se před Amentem objevil nikým nehlídaný Voříšek. Ten však na domácího brankáře nevyzrál. V 18. minutě se radovali domácí, když střelu Plcha Kalousek mimo tyče nevytěsnil – 2:1.

Druhá třetina vyzněla nejen střelecky (21:5) ve prospěch Chrudimi. Hlavně díky Kalouskovi však počet vstřelených gólů ve prospěch domácích rapidně nenarostl. Nakonec však přeci jenom kapituloval, když jej tečovanou střelou překonal Kišš – 3:1. Hráči Litomyšle soupeře nepřestříleli a o to více je pak mrzely neproměněné šance.

V poslední části utkání se hra obou celků vyrovnala. Litomyšl se mohla vrátit do zápasu, když se puk dostal za Amentova záda. Gól však uznán nebyl. Na dlouhou dobu kralovali na ledě gólmani, takže stále nebylo rozhodnuto. V 54. minutě si hosté navíc zahráli přesilovou hru. Velká šance však znamenal radost pro domácí. Dobiáš překonal Kalouska – 4:1. Za další dvě minuty pohrdl šancí na pátý gól Chrudimi Plch, který neproměnil trestné střílení. Místo toho se v 57. minutě trefil Barkóci – 4:2. K obratu chyběl hostům čas. Přílišná snaha otočit zápas vedla k faulu, který chrudimští potrestali. Minutu před koncem uzavřel gólový účet Jan Polák – 5:2.

Jan Svatoš, trenér: "Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Bojovnost nám nechyběla, ale soupeř byl lepší. Pochvalu si zaslouží všichni hráči. Rád bych vyzdvihl výkon dorostenců, kteří sehráli tři těžká utkání během tří dnů. Skvělý výkon podal i gólman Kalousek. Celkově jsme odehráli kvalitní zápas."