HC LitomyšlHC Světlá nad Sázavou

4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Petr Šilar |

Óda na radost v podání Litomyšle

Zápasy se Světlou nad Sázavou jsou těmi, na které se dlouho vzpomíná nehledě na výsledek Pro Litomyšl tentokrát šlo o zápas pravdy. Případná výhra by znamenala, že v posledním zápase v souboji o play off budou mít hráči s lilií na prsou osud na vlastních hokejkách. Porazit však skvěle sehraný tým který dokáže nemožné ???

HC Litomyšl:

Kalousek – Mečiar, Šklíba, Navrátil, Polák, Starý, Bláha, Jankovský – Kovář, Skoumal, Dvořák, Barkóci, Musil, Hroch, Pilavka, Voříšek, Zahradník, Hynek.

HC Světlá nad Sázavou:

Zvolánek (Koubský) - Svoboda, O. Včela, Šíma, Špatenka, Kořínek, Fibikar - Böhm, Vantuch, Blažek, Štros, P. Včela, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Kubát

Branky: 36. Barkóci (Musil), 37. Starý, 51. Zahradník (Pilavka, Voříšek), 59. Dvořák (Mečiar) – 12. Vantuch (Kořínek).

Rozhodčí: Vepřovský – Souček, Málek. Vyloučení: 5:4, navíc Jakub Doležal a P. Včela (oba SV) 10 min. OT + OK. Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.

Diváci: 171

Komentář

Od první minuty dokazovali hosté, že hokej v jejich podání je nejrychlejší hrou na planetě. Nezpomalilo je ani oslabení na úvod utkání, které domácí gólově nezužitkovali. V cestě k úspěchu hráčů od Sázavy stál gólman Kalousek, který tahal krásné zákroky jak esa z rukávu. Prvních deset minut tak jeho výkon podpořený souhrou ve hře dozadu znamenal, že i prvotřídní útočníci neměli důvod k radosti. Svou převahu přetavili v gól hosté ve 12. minutě. Tečovaná střela z dálky zapadla za Kalouskova záda. Autorem gólu byl Vantuch – 0:1. V 16. minutě se Litomyšl dostala do slibné šance. Puk lítal přes brankoviště dlouhé vteřiny, ale za záda brankáře Zvolánka jej nikdo neusměrnil. Vzápětí se do útoku vydal Kovář, ale úspěšný nebyl. Akce vyvolala reakci a tou bylo několik za sebou jdoucích zákroků Kalouska, který čelil světelské snaze o navýšení skóre. První třetina však další zápisy do kolonky gólů nepřinesla.

Druhá část hry začala jako ta první. Domácí si zahráli přesilovku, která radost prořídlým tribunám nepřinesla. Tempo hry neupadlo akorát nebyli hosté tolik dominantním týmem. Gólové šance neubývaly, ale to bylo vše. V 29. minutě se orosilo čelo nejednomu příznivci Litomyšle. Světlá dostala výhodu v podobě přesilové hry 5 na 3. Domácí obrana však předvedla, jak neztratit hlavu a podpořena Kalouska předvedla skvělou hru v nejtěžší pasáži hry. Litomyšl se brzy oklepala a začala pronikat před hostujícího brankáře. V 35. minutě byl pukem zraněn hostující Jaroslav Doležal a hra byla na několik minut přerušena, než se podařilo zlikvidovat krvavou stopu. Hráči obou týmů si tak udělali nechtěnou přestávku. Po nástupu na led si domácí zahráli přesilovou hru. Radost se dostavila po 11 vteřinách. Barkóci se nejlépe zorientoval v brankovišti a nedal brankáři šanci – 1:1. Za necelé dvě minuty se fanoušci dostali do varu, když Starý vyslal gumový projektil směr brána a ten se zastavil až o síť – 2:1. Zlepšený výkon Litomyšle znamenal vedení v zápase.

Žádné bránění výsledku ani poraženecká nálada. Oba týmy se vrhly do útoku a skvělé výkony brankářů držely týmy ve hře. V 50. minutě musel mít radost každý, kdo miluje hokej. Reklamu mu udělali domácí, když rychle přenesli hru do útočného pásma a útočnou akci střelou do vinglu zakončil Zahradník – 3:1. V 52. minutě si zahráli hosté přesilovku ve které se předvedl pouze Petr Včela, který inkasoval 30 trestných minut (OT+OK)! Na ledě to začalo jiskřit a v 56. minutě získala výhodu Litomyšl. Ta však netrvalo dlouho a zbytečný faul srovnal počet hráčů na ledě. Ve hře 4 na 4 byla lepší Světlá ale recept na vstřelení gólu nenašla. Dvě minuty před koncem domácí chybovali a hosté si zahráli vylepšenou přesilovku 6 na 4. Nevyšlo jim však hned první buly a puku se zmocnil Mečiar, který poslal puk přesně na hokejku Dvořáka a ten uzavřel gólový účet zápasu – 4:1.

Ohlasy

Jan Svatoš, trenér: "Polovinu zápasu byla lepší Světlá, ale díky Kalouskovi vstřelila pouze jeden gól. Nakoplo nás, že jsme ubránili dvojité oslabení. Zápas byl odbojovaný a brankář byl nejlepší hráč na ledě. Jsem rád, že jsme se prosadili i střelecky. Musím také pochválit dorostence, kteří odvedli dobrý kus práce, i když měli v nohách těžký víkendový zápas."

Jakub Kořínek, trenér: "První polovinu zápasu jsme hráli přesně, co jsme potřebovali. Dobrý výkon jsme ale nedokázali potvrdit gólově. Následně přišel výpadek koncetrace, kdy se domácí dostali do vedení a zápas již dotáhli do vítězného konce."

BÉČKO OPĚT MISTREM!

B-tým po roce opět nejlepším týmem meziokresního přeboru.

Pozvánka na hokejový ples HC Litomyšl

MUSIC CLUB KOTELNA | 23. BŘEZNA 2024 | ZAČÁTEK 19:00

BÉČKO VYHRÁLO PRVNÍ FINÁLOVÝ ZÁPAS

V prvním utkání slaví naše béčko výhru. Druhý a možná rozhodují zápas odehrajeme v neděli 10. 3. 2024 od 17:00 na ZS ve Skutči....