E0148, neděle 14.01.2018, 17:00

BK Havlíčkův BrodHC Litomyšl

8:0 (2:0, 6:0, 0:0)

Ztráta bodů může mrzet

Souboj o play off s Havlíčkovým Brodem měl napovědět, zda se Litomyšl přiblíží k vytouženému postupovému místu. Odpověď přivezli hráči jasnou…

BK Havlíčkův Brod:

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Adam) – Pecen, Motl, Lacina, Suchý, Rubner, M. Semrád, Bancíř – Homola, Cejpek (C), Jelínek – Beran, J. Přibyl, Piskač – Abbrent, Szilva, M. Hynek "A" – Křížek, M. Přibyl, Polák

HC Litomyšl: Kalousek (Klas) – Jankovský, Navrátil, Kovář, Šklíba, Mečiar (A), Starý – Švec, Dvořák (A), Skoumal, Barkóci, Müller, Hroch, Vomočil, J. Hynek, Pilavka, Budina (C)

Branky a nahrávky: 13. Homola (Cejpek), 19. Jelínek (Pecen), 31. Jelínek (Homola), 31. Szilva (Pecen), 33. Homola, 36. Homola (Beran, Lacina), 37. Piskač (Szilva, Beran), 40. Lacina (Cejpek).

Rozhodčí: Jan Čížek – Kristýna Hájková, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 3:4. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 33:31 (13:8, 12:15, 8:8)

Diváci: 60

Vstup do zápasu lépe vyšel týmu z Litomyšle. V 5. minutě však Švec pouze orazítkoval spojnici soupeřovy brány. Vzápětí se pohotovým zákrokem zaskvěl Kalousek. Ve 13. minutě však byl krátký na dorážku Homoly – 1:0. Domácí strážce klece Forvarský měl dost práce s útočnými výpady litomyšlských hráčů, ale chybu neudělal. K tomu v 19. minutě proměnil sólový únik Jelínek a zakončil přesnou střelou pod víko – 2:0

Druhá část hry patřila jednoznačně domácím. V 31. minutě si Jelínek zopakoval vystoupení z první třetiny a rychlou střelou vyhnal na střídačku Kalouska – 3:0. Poprvé se tak do branky postavil Klas. Premiéru mu však spoluhráči řádně okořenili… Jen dvě minuty trvalo Szilvovi než našel na nového muže v masce recept. Mladíka doslova vykoupal a puk uklidil do prázdné branky – 4:0. O dvě minuty později trefil Homola břevno, ale vzápětí nehledě na obranu našel volné místo mezi betony Klase – 5:0. V 36. minutě tentýž hráč zkompletoval hattrick – 6:0. Domácí si v útočné třetině dělali co chtěli což demonstrovali vzápětí, když Piskač nepohrdl gólovou přihrávkou – 7:0. Otřesnou třetinu zakončil před odchodem do kabin Lacina, který nehleděl na na to, že jeho tým hraje v oslabení skóroval – 8:0.

Závěr utkání už nemohl na zisku bodů nic změnit. Gólmani na obou stranách další přestřelku nepovolili. Snaha Pilavky nebo Švece k vymazání nuly nevedla. Folvarský měl svůj den a to jen podtrhlo skvělý výkon hráčů Havlíčkova Brodu. Ti se přiblížili v tabulce k Litomyšli na rozdíl pouhých dvou bodů

Jan Svatoš, trenér: Šance si dokážeme vytvořit, ale jejich zakončení je v našem podání doslova tristní. Musím sportovně uznat, že nás soupeř od druhé třetiny přehrával. Na obranu Klase musím říci, že je v tom nevinně.