E0144, středa 20.12.2017, 18:30

HC Světlá nad SázavouHC Litomyšl

2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0)

Poslední bod v letošním roce

Litomyšl je zase o kousek blíže k branám play off. Poslední zápas v letošním roce ukázal, že tým má svou sílu a dokáže se o výsledek poprat. V novém roce by si tak diváci měli určitě najít cestu na zimní stadion.

Diváci: 189

Opatrný zápas od obou celků gólové hody nepřinesl. Navíc i gólmani přispěli k tomu, že bylo výsledné skóre tak nízké. Rozhodně se však nenudili, neboť nebylo nouze o častá vyloučení. „V první třetině jsme měli více šancí,“ okomentoval průběh zápasu trenér Jan Svatoš. Jeho slova potvrzuje i gólová trefa Dvořáka z 13. minuty – 0:1. Domácí se neprosadili ani v nabídnutých přesilových hrách. Do kabin odcházeli spokojenější hosté.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe domácím, kdy využili výhodu hráče v poli. V 41. minutě se prosadil Kořínek – 1:1. To však nikdo netušil, že další gól je v nedohlednu. Další vyloučení přinesla jen práci strážcům brankového prostoru. Nikdo však nechtěl udělat chybu, tak se v kolonce góly další jména neobjevila.

Ve třetí části hry se na ledě přiostřilo a nemohly za to upravené brusle. Ani jeden z týmů však za svá provinění nepykal obdrženým gólem. V 57. minutě mohli zápas ve svůj prospěch zvrátit domácí. Dolinský trestné střílení neproměnil a šlo se do prodloužení.

Hra ve třech v podání Litomyšle není to pravé ořechové. Pouhých 23 vteřin trvalo Blažkovi, než překonal Kalouska.

Jan Svatoš, trenér: „Mohli jsme vyhrát a po utkání je bod lehké zklamání. Před zápasem bychom ho brali všemi deseti. Zápas jsme odehráli převážně na dvě lajny, ale hráči se prezentovali dobrým výkonem.“