O hokeji ve zpravodaji Lilie 08/19

07.09.2019 | Petr Šilar

Hokejisté mají první metry ledu v nohách a chystají se na další sezonu. Očekávání jsou velká. Nejen od hráčů prvního týmu, ale i od juniorů, kteří se chystají na extraligovou sezonu. Fanoušci se už teď mohou těšit nejen na své oblíbence, ale na nové tváře.

Juniorka zahájila ostrou přípravu na extraligovou sezonu 17. srpna na ledě v České Třebové. Během srpna a začátku září sehráli junioři šest přípravných zápasů s Českou Třebovou, Žďárem nad Sázavou, Chrudímí a Havlíčkovým Brodem. „K týmu se přidalo několik posil z Hradce Králové a Pardubic. Kompletní kádr by měl čítal třiadvacet hráčů. Připravovat se budu pod vedením trenéra Petra Pešiny a Matěje Bažanta. Vedoucím mužstva je Radek Kmošek,“ sdělil předseda klubu Petr Fila. Fanoušci se ale mohou především těšit na litomyšlské tahouny z loňské sezony. První mistrovské zápasy sehrají junioři v Brně a ve Vsetíně. Doma se poprvé představí 22. září s týmem z Poruby.

Suchou přípravu mají za sebou i hráči A týmu a stejně tak i první tréninky na ledě. Odehraný je i turnaj v Boskovicích. Tým doznal změn a na soupisku řibyla nová jména. „Doplnili jsme tým mužů o hráče druholigového Šumperka. Máme velmi dobré vztahy s tímto týmem, který se netají ambicemi na návrat do I.Ligy. Podařilo se nám domluvit na střídavé straty šest hráčů. Namátkou obránce Kabelka (vloni hráč I. ligy Třebíče), útočníky Vladimíra Antonova a Daniela Spratka. Podle rozlosování mohou posílit náš tým ve 70 % našich mistrovských zápasů,“ prozradil manažer klubu Martin Vandas. Dobrá spolupráce se Šumperkem není novinkou. Zahráli si za něj i například Pilavka s Holíkem, kteří dresu Litomyšle rozhodně neudělali ostudu.

Tým bude kromě nových posil tvořit kostra loňské kabiny. „Očekáváme dravost spojenou se zkušeností starších hráčů, podpořenou jistými výkony obou brankářů Martina Horáčka a Filipa Kličky,“ dodal Martin Vandas.

Junioři hostí v domácí premiéře Redstone extraligy juniorů Porubu

neděle 22.9 v 16.30 na ZS v LitomyšliHC LITOMYŠL : HC RT TORAX PORUBA

V poháru Metuje Cup saháme po vítězství

Další pomyslný korálek na cestě za vítězstvím v poháru Metuje Cup byl úspěšně navlečen. Soupeř z Chocně nepředvedl optimální...