Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

O hokeji ve zpravodaji Lilie 7/18

27.06.2018 | Petr Šilar

Suchá příprava je ve znamení potu a dřiny. O to více těší vedení klubu, že se jí hráči pravidelně účastní v hojném počtu. Netýká s to jenom prvního týmu, ale také družstva juniorů nebo dorostenců. Každého fanouška ledního hokeje ovšem zajímá, zda došlo v kádru ke změnám oproti loňsku a o kolik bude tým silnější.

 V uplynulých týdnech se uskutečnila schůzka A týmu, kde byla jasně definována sestava pro další soutěžní ročník. „Opouští nás pouze dva hráči. Ondra Dvořák, který se rozhodl vyzkoušet štěstí v České Třebové, a také loňský junior Dan Polák, který odjel pracovně do ciziny,“ sdělil manažer klubu Martin Vandas. Důležitější je ovšem miska příchodů, která odchody bezesporu převáží. „Z druholigového Šumperka přišel šikovný útočník Vladimír Cink, z Chotěboře Víťa Křesťan a z Hlinska důrazný a zkušený útočník Aleš Pazdera. Dále se po delší pauze vrátil ze zahraničí útočník Marek Jankovský, který se vloni rozehrával v B týmu,“ vyjmenoval vskutku zajímavá jména Martin Vandas. Fanoušci se tak mají bezesporu důvod těšit, jak se bude dařit hráčům, kteří si zahráli vyšší soutěže, než je ta krajská. Strážci branky se pro příští sezonu nemění. Duo brankářů Kalousek-Klička zůstává. Tým Litomyšle podpoří i dravé mládí, a šanci tak dostane pět až šest juniorů, kteří se poperou o místa v základní sestavě.

Systém soutěž prozatím není definitivně schválený, ale předpokládá se, že nedozná změn. Důležité je však to, s kým se hráči s lilií na prsou utkají. „Oproti loňskému roku se ze soutěže odhlásily týmy Ledče a Havlíčkova Brodu B. Naopak přichází mužstva Skutče a Lanškrouna, oba nové týmy nám přinesou méně cestování a soutěž získá více regionální nádech,“ sdělil Martin Vandas.

Trenéři už také mají jasno, kdy hráči vyjedou poprvé na led. Ostrá příprava je v plánu od 20. srpna na ledě v České Třebové. První zářijové dny se uskuteční dvoudenní kemp v Bystřici nad Pernštejnem s dvoufázovou přípravou a zápasy. Následovat budou zápasy především s mužstvy mimo naši soutěž – Boskovice, Třebechovice. Vrcholem přípravy bude turnaj Metujecup v Jaroměři, kde bude Litomyšl obhajovat loňský triumf. Letos vedle týmů Jaroměře a Náchoda bude čtvrtým mužstvem reprezentační tým Policie ČR. Červeným fixem si pak mohou všichni označit datum 2. října, kdy začíná liga.

Hráči mají ve svých činnostech jasno, ale klid nepanuje ani v zákulisí klubu. Vedení kromě posilování týmu věnuje velké úsilí shánění finančních prostředků, kterých je k udržení všech věkových kategorií potřeba opravdu hodně. Váží si tak všech sponzorů, kteří klub podporují. Velké zásluhy na tom, že se nanašem zimním stadionu stále hraje hokej má i město Litomyšl, které zajišťuje zázemí pro stovky sportovců.

 
Aktuální články
Juniorka válcuje soupeře

HC MORAVSKÁ TŘEBOVÁ : HC LITOMYŠL 0:11 /0:2, 0:6, 0:3/ góly: 2x Nešpor, 2x Dudek, 2x Voříšek, Zahradník, Večeřa, Fila, Adámek,...

 
Akce "Pojď hrát hokej" v Litomyšli

Ve středu 19.9.2018 od 16:30 hodin se na zimním stadionu v Litomyšli uskutečnila náborová akce Pojď hrát hokej, která je...

 
Úvod do turnaje Metuje Cup vyšel na výbornou

Domácí utkání s Náchodem v rámci přípravného turnaje se povedlo. Bavili se nejen diváci, ale nakonec i hráči. Osmigólový příděl je...

 
Vítězný gól padl už v deváté minutě
 
Obhajobu Metuje Cup zahájíme ve středu doma s Náchodem
 
Choceň měla převahu pouze v ochozech
 
Junioři Choceň jasně přehráli
 
Mistři Moravy si odvezli pětku
 
I dorost porazil v prvním utkání RL Českou Třebovou
 
Junioři vítězí na úvod RL v České Třebové
 
Utkání
Muži | Neděle 23.09.2018, 11:00
HC Unitop ČR - HC Litomyšl
7:6 sn ()
 
Muži | Neděle 30.09.2018, 17:00
E0004
VS.
HC Litomyšl - HC Choceň
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS