Vlčí smečka z Jablonce ukázala svojí sílu

HC LITOMYŠL : HC VLCI JABLONEC  3:8 /0:1, 2:2, 1:5/
góly: Polák, 2x Voříšek Jakub
asistence: Zahradník, Svatoš, 2x Vytlačil

Od počátku utkání bylo jasné, že lídr tabulky a aspirant na postup do kvalifikace nechtěl v Litomyšli ztratit body a zakousl se do nás s plnou vervou, jak by se dalo od vlků také očekávat. Ale naši kluci se rozhodně nechtěli nechat
zahanbit, takže to byl rychlý a pohledný hokej z obou stran. Hosté měli v první třetině přece jenom více ze hry a také větší množství střeleckých pokusů, které až na jeden zlikvidoval náš pozorný golman. Jediný gól padl po zaváhání naší obrany. Druhou třetinu jsme začali aktivně a naopak více ze hry jsme měli my, což také vedlo k vyrovnání na 1:1. A měli jsme další slibné možnosti, bohužel nám je pochytal brankář vlků. Naopak hosté z mála šancí využili tu v přesilové hře a následně i ve hře 4 na 4 - 1:3 už vypadalo zle, ale v závěru třetiny jsme se přece jenom trefili a zaslouženě snížili na 2:3, kdybychom však vedli po druhé třetině, nikdo by se po jejím průběhu nedivil. Ale ta naše produktivita :-( Závěrečnou třetinu jsme tedy začali velkým náporem, ale skoroval z první své akce soupeř prudkou střelou od modré 2:4. Přesto jsme se vypjali k dalšímu náporu a obětavou hrou hokejově vyspělejšího soupeře eliminovali. V 46.minutě jsme překvapivou střelou přes beka zaskočili brankáře hostí 3:4 a trenér Jablonce lehce znervózněl. Bohužel to však byli opět vlci, kteří po nedorozumění naší obrany poměrně lehce vsítili důležitý gól na 3:5 v 51.minutě. Utkání se začalo přiostřovat a rozhodčí začal trestat nedovolené zákroky i šarvátky mezi hráči několika vyloučeními, což vyhovovalo zkušenějším hostům, kteří necelé 3 minuty před koncem dali v přesilové hře rychlé 2 góly a utkání bylo rozhodnuto, vzápětí v další přesilové hře dovršili vlci naši zkázu 8.gólem. Jablonečtí vlci ukázali svoji kvalitu a produktivitu v přesilových hrách, které jsou v zápasech Ligy staršího dorostu často jazýčkem na vahách, již v prvním utkání v Jablonci jsme z 8 gólů dostali 5 v oslabení, dnes tomu nebylo jinak. Naši kluci v přemíře bojovnosti a obětavosti a ve snaze se vyrovnat hokejově vyzrálejšímu soupeři nedovolenými zákroky a nedisciplinovanou hrou v závěru mu tak nabídli rozhodnout utkání svou nejsilnější zbraní, čehož vlci beze zbytku využili. Na druhou stranu je třeba říci a kdo utkání přihlížel to jistě potvrdí, že výsledek 3:8 je krutý a neodpovídá průběhu zápasu, který byl v podstatě do 57.min otevřený, v závěru však vlčí smečka ukázala svou sílu a potvrdila zasloužené ambice zahrát si kvalifikaci o Extraligu staršího dorostu. Děkujeme divákům za podporu, klukům z dorostu za bojovný výkon a prohru se vztyčenou hlavou. V sobotu 24.2 jedeme do Ledče nad Sázavou, kde nás hostí skláři ze Světlé, v nádstavbě prohra 3:4 na SN, v základní části vítězství 4:1 a 6:5/. Příští neděli pak jedem do dalekých Kralup nad Vltavou. Doma hrajeme v pátek 9.3 s Benátkami nad Jizerou od 19.30 hodin.